Archive for Mart, 2010

İnternette Nasıl Para Kazanılır?

Bugün, sizin gibi milyonlarca insan bu soruyu soruyor. Kariyerlerinden fazlasını istiyorlar ve internetin sunduğu kendi işine sahip olma olanağını çekici buluyorlar ama cevapları nerede bulacaklarını bilmiyorlar.

Web Sitesi Yaparak Para Kazanma

Web sitesi yaparak para kazanmak da bu işlerden bir tanesidir. Web sitesi yapmak belirli olgu ve düşünceleri eğitim ile birleştirmekle oluşur. Belirli Programlama ve Eğitim sürecinden geçen para kazanmak isteyen kişi bu işten maximum getiriyi sağlar.

Zaman Değişti

Yirminci yüzyılda iş kurmak riskli ve masraflıydı ama internet bu denklemi değiştirdi. Ne yazık ki, 2001’deki nokta-com çöküşüyle oluşan ilk kötü izlenim hala insanların anlayışını, eğitim sistemimizi ve e-işletmenin medyadaki yansımasını etkiliyor. Karlı bir e-işletme kurma olasılıkları daha önce bundan iyi değildi. Yine de medya ne zaman e-işletmeden bahsedecek olsa ya yeni bir bilgisayar virüsü ya yeni bir dolandırıcılık hikayesi ile sizi korkutuyor.

İnternette Altına Hücum

Popüler bilgeliklerin ve medyada söylenilenlerin aksine internet bitmiş değil. Son beş yıllık dönem internet sektörü için zor yıllardı ama dijital ekonominin gelişimi henüz 90 dakikalık bir futbol maçının ilk çeyreğinde.

Online satışlar hızla artıyor ve 2010 yılı için sadece Amerika Birleşik Devletlerinde 300 milyar doları bulabileceği tahmin ediliyor. Bu, daha on sene önce adı bile olmayan yeni bir iş kolunun, ABD gibi bir ülkede senelik perakende satışlarının yüzde 12’sine sahip olması demek!