Archive for Nisan, 2010

eBay’den Para Kazanarak Milyoner Olmak

Amerikalı Michael Tonello’nun hikayesini tek kelime ile özetlemek gerekirse her şeyin açık artırmayla satıldığı internet sitesi ebay’in bir insanı nasıl para kazandırarak milyoner olmasını sağladığının hikayesi.

eBay ile Satış Yaparak Para Kazanmak

eBay ile Para Kazanmak

eBay’de satıcı olarak ciddi anlamda para kazanabilirsiniz. Her gün, binlerce satıcıya para kazandıran binlerce satış gerçekleşmekte. İster harçlığınızı çıkarmak için olsun, ister tam zamanlı çalışacağınız büyük bir iş için olsun içeride hala sizin için bir yer var.

Tatil Yaparak Para Kazanmak

Tatil Yaparak Para Kazanmak

Evet doğru duydunuz, cebinizden tek kuruş harcamadan hem tatil yaparak hem de ayda 5000 TL maaş alarak para kazanabilirsiniz

Blog ile Para Kazanmak

Her geçen gün, daha fazla insan online işinizi kurmanız için blogging ile para kazanmaya başlamanın en iyi yollardan birisi olduğunu keşfediyor. Çok az maliyetlerle, işe başlayabilir ve blogunuzu rayına oturttuğunuzda, kısa zaman içersinde sadık bir okuyucu kitlesine sahip olabilir, blogunuzu güncel tutmadığınız zamanlarda dahi önemli miktarda bir gelire sahip olup para kazanabilirsiniz.

Bebek Bakıcılığı ile Para Kazanmak

Günümüzde internet girişimciliği, özelleşmiş kategorilerde internet tarihinin zirvesini yaşıyor. Bu spesifik kategorilerden birisi de bebek bakıcılığı. Bebek bakıcılığı ile para kazanmak denildiğinde aklımıza genelde üniversite öğrencilerinin harçlıklarını çıkarabilmek için yaptıkları saatlik işler gelir ancak birazdan size bu sektöre nasıl para kazanılacağı ile ilgili harika bir örnek sunacağız.

Evden Çalış Para Kazan

Evden Çalış Para Kazan

Online dünyasında, ilk kez sizin gibi “küçük çocuklar” büyük kurumlardan, Harvard MBA’lilerden ve teknoloji sihirbazlarından daha avantajlı durumda. Evden çalışıp para kazanmak artık çok kolay. İşte üç neden:

Türk Lirası’nın Dolar ve Euro Karşısında Yükselişi

Dolar ve Euro, TL karşısında duramıyor.

Yabancı finans kaynaklarının etkisiyle dolar içeride son 2 ayın, Euro son 16 ayın en düşük değerine geriledi. Paritenin düşmesine rağmen, halen yurtiçi dolar kuru hızlı düşüşünü sürdürüyor.

IMF Küresel Büyüme Tahminlerini Yükseltti

Normalde ilkbahar ve sonbahar aylarında yayınladığı World Economic Outlook (WEO; Dünya Ekonomisinin Görünümü) isimli kapsamlı raporuyla küresel ekonomiye ilişkin tahminlerini açıklayan IMF, gerekli gördüğünde ara dönemlerde de kısa bir notla revize tahminlerini açıklıyor.

Ekonomide Resesyon 2009

Ekonomide Resesyon.Aralık ayına ilişkin dış denge verilerinin yayınlanmasıyla 2009 yılının dış denge bilançosu ortaya çıkmış oldu. Bu bilanço önceki yıla göre önemli bir düzelmeye işaret ediyor. Ancak bu düzelme pek de hoş olmayan bir nedenden, ekonomide ki resesyondan kaynaklanmış bulunuyor.

Sanayi Üretimi 2009 Verileri

Sanayi üretimi aralık ayında üzde 25,2 oranında yükseliş gösterdi. Çifte baz etkisi nedeniyle aralık ayında sanayii üretiminde bir sıçrama bekleniyordu ama gerçekleşen üretim artışı beklenenden de yüksek oldu. Beklentiler aralık ayında yüzde 16 civarında bir yükseliş olacağı yönündeydi.

Bahsettiğimiz çifte baz etkisinin ilkini, 2008 yılında Aralık ayına denk gelen Kurban Bayramı tatilinin 2009’da kasım ayına kayması oluşturuyor. Üstelik 2008 yılında Kurban Bayramı hafta içine denk gelmiş ve iş günü sayısında azami kayba yol açmıştı. Bu iş günü kayıplarının ortadan kalmasının 2009 yılı aralık ayında sanayi üretiminde ciddi bir artış getirceği önceden belliydi.