AB, Türkiye’ye 3 Milyar Euro’luk Yardımı Onayladı

Türkiye’de bulunan Suriyeli mülteci çocuklar için onaylanan yardım yüzleri güldürdü. Suriye’den ülkemize gelen çocukların kaldığı mülteci kamplarının düzenlenip onlara daha iyi bir yaşam sağlanabilmesi için AB komisyonu 95 milyon Euro’luk yardım göndermeyi kabul etti. Böylece

Türkiye’ye Mülteci kampındaki çocukların daha iyi yaşam koşullarında kalmaları için 3 milyar Euro’luk yardımın ilk 95 milyon Euro’sunu gönderdi.

Mülteci kampında bulunan Suriyeli çocukların yaşam drumunu ve eğitimlerini gözönüne alınarak planlanan yardımın 55 milyon Euro’su eğitimleri ve yaşam koşullarının iyileşmesi için, 40 milyon Euro’su ise insani yardım için yollandığı açıklandı.

Kahramanmaraş’da ki Doğukent Mahallesi’nde bulunan Suriye’den gelen çocukların eğitim aldığı Geçici Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Avrupa Birliği’nin (AB) Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn, mültecilerin sayılarının fazlalığını görüp, ne kadar zor durumda olduğunu anladı ve bunu konuşmalarında belirtti.

Türkiye’de ki mülteci sayısının fazlalığına dikkat çeken ve bu konuda en iyi yardımın eğitim yönünde olacağını söyleyen Avrupa Birliği’nin Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn, Türkiye’deki mülteci çocuklara eğitim için verilen yardımların geçen yıl başladığını, bu sorunun sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın sorunu olduğunu belirtti.

Ayrıca Suriye’de ki sorunun hala bitmiş olmadığının altını çizen Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Komiseri Johannes Hahn, bu gençlerin kesinlikle eğitim almasını ve bu fırsatların tanınmasına değinirken, bu çocukların sadece Arapça değil, Türkçe ve İngilizce eğitim almasının önemini vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Çeviri Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde çeviri işleri ingilizce türkçe, çeviri para kazanma ve çeviri yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply