Çağrı Merkezi Sınav Soruları

Günümüzde, artan ticaret faaliyetlerine bağlı olarak müşterilerin, firmalardan beklenti ve istekleri de artmaya başladı. Müşteri odaklı çalışan bir şirkettin de bu beklenti ve isteklere karşı çözümler üretmesi kaçınılmazdır. Müşterilerinin beklenti ve isteklerinin belirlenmesi, şirketlerin kendi bünyelerinde kurduğu veya bu konuda hizmet veren şirketlerle anlaştığı çağrı merkezleri sayesinde olmaktadır.

Çağrı merkezi, müşteri odaklı çalışan şirketlerin zorunlu bir ihtiyacıdır ve müşterilerine sundukları ürün ve hizmetlerle ilgili talepleri karşılamak veya oluşan şikayetleri çözümlemek amacıyla kurulmuş telefon hizmeti veren bir departmandır. Asıl amacı, günün her saati hizmet vermek olan çağrı merkezleri, sunduğu bilgi ve kaynaklarla, kısa zamanda şikâyetlere karşı çözüm üretmesiyle, müşterisine önemli olduğunu hissettiren tavırlarıyla, müşteri memnuniyetini sağlayarak müşterilerini şirkete bağlamaktadır.

Bu departman doğrudan müşterilerle iletişim halinde olan bir bölüm olduğu için kaliteden ödün vermemesi gerekmektedir. Yapılan araştırmalara göre, müşterin gözünde şirket hakkındaki imajlar büyük bir bölümü çağrı merkezlerinin kalitesine göre şekillenmektedir. Kaliteli yapılan bir hizmetle müşteri memnuniyeti artmaktadır. Bu hizmette firmaların karlılık oranlarının artmasına etki etmektedir. Aynı şekilde yapılan araştırma sonuçları, firmaların müşteri temsilcileriyle yapılan görüşmeler, olumsuz bir hava içerisinde geçmesi müşterilerin bir daha o firmayla ticaret yapmadıklarını ortaya koymaktadır. Bu durumda satışları ve karlılığı düşürmektedir.

Bu amaçla kurulmuş şirketler, firmaların çağrı merkezi hizmetini üstlenerek günün her saati hizmet sunanlar. Bu hizmet amacı her şeyden önce kaliteli bir alt yapıyı ve işini severek ve profesyonelce yapan bir ekibi gerektirmektedir. Yanlış seçilen bir kişi dahi, bu hizmetin aksamasına neden olacaktır. Kurduğu profesyonel bir ekip ve alt yapı ile hizmet veren Bluecom İletişim merkezi firmalar ile müşterileri birbirlerine bağlamaktadır.Firmaya ait www.bluecom.com.tr internet adresinden firma ile ilgili daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evden İş İmkanları başlıklı makalemizde evden iş imkanları, para ve Para Kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

 • çağrı merkezi sınav soruları
 • çağrı merkezi sınavında çıkan sorular
 • çağrı merkezi mülakat soruları ve cevapları
 • teb cagrı merkezi sınav soruları
 • çağrı merkezi sınavı
 • çağrı merkezi sınavları
 • çağrı merkezi soruları
 • çağrı merkezi sınavı soruları
 • teb call center sınav soruları
You can leave a response, or trackback from your own site.

3 Responses to “Çağrı Merkezi Sınav Soruları”

 1. ahmet ermiş dedi ki:

  nasıl başvuru yaılması gerektiği hususunda herhangi bilgi göremedim.bununla alakalı bilgi verirseniz memnun olurum

 2. hüseyin kocabaş dedi ki:

  ailece evde mandal işi yapmak istiyoruz. teşekkürler

 3. gülsah dedi ki:

  mrblar evden temsilcilik yapmak istiyorum cağrı merkezlerinden ilgi bekliyorum tskrler no. 5427946561

Leave a Reply