Enerji İhtiyacı 2 Katına Çıkacak! 100 Milyar Dolar Gerekecek!

Enerji Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin ihtiyacı olan yatırım için açıklama yaptı. Enerji Bakanı Berat Albayrak’a göre önümüzde ki 10 yıl da ülkemizin hedeflerine ulaşması için ortalama olarak en az 100 milyar dolar kadar yatırımın enerji sektörüne yapılması gerektiğini belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, TBMM Genel Kurulu’nda, 2016 Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı’nın toplantısına katıldı. Enerji talebi ve bunu karşılamak için gereken şeyler hakkında konuşan Berat Albayrak, önümüzde ki 10 yılda en az 100 milyar dolar yatırımın gerekli olacağını ve bunu da enerji iki katına çıkma tahmininden dolayı düşündüklerini söyledi.

Talep 10 Yıl Sonra 2 Katına Çıkacak
Türkiye’nin enerji taleplerinin önümüzdeki 10 yıl içinde 2 katına çıkacağını açıklayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, ülkemizin ne yazık ki enerji kaynakları bakımından fakir olduğunu, şuan ki durumun 10 yıl içinde de korunması ve bu hızla büyümesi için en başta enerji alanına yatırım yapılması gerektiğini vurguladı.

Bu yüzden Türkiye’nin hedeflerine ulaşması için 100 milyar dolar kadar bir yatırımın 10 yıl içinde yapılması gerektiğini dile getiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, uluslararası iş dünyasına ve enerji alanına güvenilir bir yatırım ortamı sağlanması gerekliliğini belirtti.

Toplantıda bor madenlerinin özelleştirilmesi ile ilgili sorulan soruları da yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, herkesin içinin rahat olmasını ve yerli üretime devam edileceğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Çeviri Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde çeviri işleri ingilizce türkçe, çeviri para kazanma ve çeviri yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply