Evde İş Yaparak Para Kazanmanın Yolları

Tüm dünya tarafından tanınan online kazanç sitesi Mashable, evden para kazanmak için internette çalışarak para kazanmanın en etkili yollarını açıkladı.

 

 

 

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanma Yolları

İnternetten Ürün Tanıtımı Yaparak (Affiliate Marketing Sistemi ile) Para Kazanma Yolları

Blog ve Makale Yazarak Para Kazanma Yöntemleri

Evde İş İmkanı

Evde İş İmkanı

Sizlere tüm dünyada yeni yeni oluşmaya başlayan bir meslek dalından ve bu meslek dalına evinde interneti ve bilgisayarı olan herkesin hâkim olabileceğinden bahsetmemiz ilginizi çeker mi?

Kesinlikle kabul etmemiz gereken bir gerçek var ki, artık günümüzde neredeyse aklınıza gelen her şey internet üzerinden satışa sunuluyor. Dahası bir çok ürün reel hayata göre internette daha çok satılma imkânı buluyor. İşte tam da bu noktada siz nerede olmak istediğinize karar vermelisiniz. Yani internetten para harcayan tarafta mı yoksa internetten para kazananların tarafında mı olmak istersiniz.

“İnternetten Para Kazanmak”

İnternetten para kazanma fikri eminim size de çok cazip bir fikir olarak geliyordur. Evet, ev ortamınızda, alıştığınız iş hayatındaki zorluklardan uzak, çok daha az enerji sarf ederek çok daha fazla para kazanmak elinizde. Günümüzde çok büyük bir kitle internet kullanıyor. Bu durumu lehinize kullanarak internetten kazanç elde etmek sizin elinizde. Evden para kazanmak için kullanılacak internetten para kazanma yolları için Mashable’ın da seçtiği gibi en önemli evden para kazanma yollarını sizlerle paylamak istiyoruz.

İnterneti Kullanarak Herkes Evden Para Kazanabilir!

İster ev hanımı olun, ister öğrenci olun, gün içinde sadece 1-2 saatinizi ayırarak internetten ek gelir elde edebilirsiniz. Türkiye’de ki işsizlik oranı oldukça yüksek ve bu da haliyle insanlara ek gelir elde edebilecekleri yeni iş imkânları arayışına sürüklüyor. İnternet kullanımının da artmasıyla işsizlikten yakınan kesim internetten para kazanmanın yollarını araştırmaya başlıyor. Akabinde yapılan birçok araştırma, birçok kişinin gün içinde birkaç saatini internetten para kazanma yolarından en az bir tanesini uygulayarak ciddi derecede para kazanmaya başladığını gösteriyor.

İşte bu araştırma sonucu da, internetten para kazanma yolları henüz bilmeyen insanların aklına ‘’internetten nasıl para kazanabilirim?’’ sorusunu getiriyor.

İşte size internetten çalışarak para kazanabileceğiniz bazı yollar:

Anket Doldur Para Kazan

Anket doldur para kazan, evinizden kolaylıkla 5 – 10 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz bir iş.  Kamuoyu araştırma firmaları artık ülkemizde de online anketçilik yöntemine dönmeye başladılar. Online olarak doldurduğunuz anketlerin değerine göre ödeme alıyorsunuz. Para kazanmanıza ek olarak eğlenceli olması da işin başka bir yönü. Mesela en sevdiğiniz sinema sanatçısının daha gösterime girmemiş filminin olası fragmanlarını herkesten önce siz izliyorsunuz ve görüşlerinizi ankette belirtiyorsunuz. Ya da bir gün posta kutunuzda, bir oyuncak firmasının çocuğunuza gönderdiği bir hediye kutusu ile karşılaşabiliyorsunuz. Tabi daha sonra çocuğunuzun oyuncağa gösterdiği ilgiyi anket sorularında cevaplamak kaydı ile 🙂 Detaylı bilgiye, Para Kazanmanın Yolları No:1 Anket Doldur Para Kazan sayfasında ulaşabilirsiniz.

Yazarak Para Kazanmak

Evet, yazı yazarak para kazanma. İnternette yazı yazarak para kazanma yolu son yılların en trend para kazanma yollarından biri. Özellikle ev hanımları ve öğrenci kesiminin tercih ettiği bu yöntem, yani yazı yazarak para kazanma yöntemi oldukça tatmin edici paralar kazandıran bir yöntem. Bir süre önce TV kanalının birinde yalnızca interneti kullanarak aylık 10.000 TL ye kadar para kazanan hanımefendiyi izlemişsinizdir. İşte bu haber üzerine bizde sizlere bu makaleyi hazırlamak ve sizleri bilgilendirmek istedik.

Önceleri çoğu insan internet üzerinden onlıne para kazanma yollarına oldukça önyargılı yaklaşıyorlardı. Lakin internet üzerinden para kazanamaya hamda ciddi paralar kazanamaya başlayanların sayısı hızla artınca, ilk başlardaki bu önyargılar yavaş yavaş yok olmaya başladı.

Peki, bu kadara insan internetten para kazanmayı nasıl başarıyor, işe nereden başlıyor ve nasıl bir eğitim alıyor?

Artık hayatımızın bir parçası haline gelen internet, bilindik faydalarının yanı sıra, pazarlama sektörünün de yönünü hızla değiştirmiştir. Artık biliyoruz ki hemen hemen her evde en az bir bilgisayar var, her evde internet bağlantısı mevcut. Gelişen bilgisayar ve internet teknolojisi sayesinde ihtiyaçlarımızın birçoğunu artık internet üzerinden sağlayabiliyoruz. Bu aşamada pazarlama sektörü de yönünü internete çevirmiştir çünkü internet sayesinde reklam olanakları ve müşteri potansiyeli hızla büyümektedir. Hal böyle olunca da insanlara farklı birçok yeni iş olanakları doğmuştur. Akabinde internet üzerinden evinizin rahatlığında para kazanma imkânları ortaya çıkmıştır. Ek gelir elde etmek isteyen birçok öğrenci ve en hanımı hatta emekli kişiler internet sayesinde evden para kazanmaya başladı.

Daha birkaç yıl öncesine kadar internet çoğu insan için sadece bir eğlence kaynağı iken, şimdiler internetin yeni bir iş kapısı, yeni bir kazanma yolu olduğu biliniyor. İnternetin sunmuş olduğu iş imkânlarını değerlendirerek para kazanmak isteyen insanlardan ellerinden geleni yapıyorlar. İnternetten çalışarak para kazanan milyonlarca kişi varken, diğer bir yanda azınlıkta olsa internetten para kazanma sistemine hala inanamayan önyargılı bir kesim de mevcut. Bu sebeple biz bu makalemizde internetten para kazanmayı isteyen herkesin başarabileceğini belirtmek istedik.

Bu aşamada en önemli unsur, öncelikle internetten para kazanılabileceğine inanmak ve gerekenleri uygulamak. Eminim, herkes kendi evinde kendi işinin patronu olarak çalışmak ister. İşte bu noktada yapılması gereken en önemli şey, doğru çalışma sistemini bulmak, uygulamak ve para kazanmak.

İnternetten Para Kazanmanın En Etkili Yollarından Biri ise Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı)

Affiliate Marketing para kazanma sistemi, internetten para kazanma sistemlerinin arasında en çok tercih edilen ve en çok para kazandıran sistemdir. Ancak biz burada size Affiliate marketing’e yani satış ortaklığı sistemine farklı bir açıdan yaklaşarak, Affiliate marketing sistemi ile tanıtım yazılarını sizlere aktararak para kazanma yolunu öğretmek istiyoruz. Zira hem bugün için hem de gelecek için en güzel para kazanma yolu budur.

Bu sistemle para kazanmak için kendinize ait bir blog açabilir veya bloğunuz, web siteniz yoksa da farklı yöntemleri kullanarak para kazanabilirsiniz. Asıl önemli olan size bu yöntemle tatmin edici ihtiyacınız olan paraları kazandıracak yolları öğretecek güvenilir bir kaynağa ulaşmaktır. Doğru kaynak arayanlar için tam bir biçilmiş kaftan olan ve internetten para kazanma hakkında bilgisi olmayan kişiler için ışık olabilecek GooMass Kiti eğitim seti size çok faydalı olacaktır. Bizler sizlere daha net ve doğru bilgi vermek için kendimiz bu eğitim setini alıp inceledik. Eğitim setinin içinde bulunan bilgiler Avrupada’da ve Amerika’da bir çok kişinin uygulayarak internetten para kazandığı, ancak Türkiye’de henüz çoğu kişinin bilmediği bilgilerden ibaret.

GooMass Kiti eğitim seti, gerek Mashable’ın seçtiği en iyi 3 para kazanma sistemi ile ilgili gerekse, başka para kazanma yolları ile ilgili birçok bilgiye, tüyoya ve stratejiye sahip bir eğitim seti. Bu eğitim setinin içindeki her şey eğitim setini hazırlayanlar tarafından denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış bilgiler. Eğer sizde internetten nasıl para kazanılır sorusuna cevap arıyorsanız bu eğitim setini kesinlikle tavsiye ederiz. Zira size internetten para kazanma konusunda kılavuz olacak Türkçe hazırlanmış harika bir kaynak.

Buraya kadar internetten para kazanmak için yapılabilecekler hakkında 3 farklı yoldan bahsettik sizlere. Bunların yanında diğer para kazanma yollarını da aktarmak istiyoruz sizlere. Şimdi bahsedeceğimiz internetten para kazanma yollarından mutlaka en az bir tanesi size hitap edecektir. Bu tür bir çalışma ile düzenli bir ek gelir elde edebilir, hatta bir miktar sermaye koyarak da kendinize ait bir iş imkânı yaratabilirsiniz. Size temin ederiz ki size şimdi belirteceğimiz internetten para kazanmanın yolları tamamen denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış ve çoğu zaman ciddi ek gelirler getiren sistemlerdir.

 • Adsense kullanarak internetten para kazanma yolları
 • Facebook kullanarak internetten para kazanma yolları
 • Özgün makale yazarak ve blog yazarak internetten para kazanma yolları
 • İnternet üzerinde dosya upload ederek para kazanma yolları
 • Ebay’den para kazanma yolları
 • Drop shipping yöntemi ile internetten para kazanma yolları
 • Network marketing yöntemi ile internetten para kazanma yolları
 • Forex yöntemi ile para kazanma yolları
 • Domain ve hosting yöntemi ile para kazanma yolları
 • Backorder domain sayesinde para kazanma yolları
 • Web sitelerine editörlük ve yöneticilik yaparak para kazanma yolları
 • Database yani veri tabanı ile para kazanma yolları
 • E mail göndererek para kazanma yolları

Görüldüğü üzere internet üzerinden birçok farklı yöntemle para kazanma imkânınız var. Hatta bu çalışma sistemlerini diğer para kazanma sistemleri gibi bir firmaya veya şirkete bağlı değildir. Bağımsız ve ciddi derece paralar kazanılan yöntemlerdir. Bu maddeleri kısa kısa açıklamak gerekirse:

Adsense ile internetten para kazanma

Size ait bir blog, web sitenizde google reklam servisini kullanarak, sitenize veya bloğuna gelen ziyaretçilerin reklamlara ulaşması ve tıklaması ile sizin para kazanmanız esasına dayanır.

Facebook ile internetten para kazanma

Facebook sayfanı ya da grubunuz varsa çok fazla üye, hayran yani kişi sayısı varsa, firmaların, internet sitelerinin reklamlarını paylaşabilir ve reklam sahibinin facebook sayfanızdaki kişilerle buluşturarak reklam sahibinden ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Bunun için facebook sayfanızdaki üye sayısı ve aktif üye olmaları çok önemlidir.

Blog ve makale yazarak internetten para kazanma

Kendinize ait web siteniz, blogunuz yoksa web sitesi sahibi olan kişilere ücret karşılığında özgün makale yazabilir ve ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bunun için yazacağınız konu hakkında gerçekten bilgi sahibi olmalı, çok akıcı ve düzgün bir Türkçeye sahip olmalı, yazım noktalama kurallarına hâkim olmalı ve klavyeyi hızlı kullanmalısınız. Malum ne kadar hızlı yazarsanız o kadar çok yazarsanız ne kadar çok yazarsanız o kadar çok kazanırsınız. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta asla yazdıklarınızın internetten var olan bilgiler olmamalı, size ait özgün bilgileri yazmalısınız. Blog ile para kazanmak artık günümüzün gerçeklerinden.

Dosya upload ederek internetten para kazanma:

Hotfile, rapidshare gibi dosya paylaşım siteleri vardır. Bu sitelerde upload ettiğiniz her dosyanın indirilme sayısına göre belli miktarda paralar kazanırsınız. Bunun yanında bu sitelere özgün resim ve video upload ederek de para kazanabilirsiniz.

Ebay’dan para kazanma

E-bay vasıtasıyla belli bir ürün satışını, yüksek tüketici ağına ulaştırarak, tüketiciye hitap eden ürünün pazarlamasını ve satışını sağlayabilirsiniz. Ebay’a alternatif olarak Türkiye lokasyonlu olan gitti gidiyor sitesini de tercih edebilirsiniz. Ebay ile ilgili bir başarı hikayesine bu linkten ulaşabilirsiniz. İsteyince her şey olabilir, beynimizdeki zincirleri kıralım yeter.

Drop shipping ile internetten para kazanma

Komisyoncu diye tabir edilen ticaret dalıdır. Siz müşteriyi bulursunuz ve müşteriden ücreti ve ürünün teslim edileceği adresi alıp doğrudan direk çalıştığınız şirkete bildirir ve ürünün teslimatını sağlarsınız. Aracı kişi olarak bu işi yapar ve her iş, ürün başına belli oranlarda komisyon alarak para kazanırsınız.

Network marketing ile internetten para kazanma

Firmaların satış politikaları arasında en çok tercih edilen ve günümüzde oldukça geniş bir kitleye sahip olan bu sistem vasıtasıyla, tek bir kişinin yüksek derece verimliliğinin yerine 100 kişinin daha az emeğine ihtiyaç duyulan bir para kazanma yöntemidir. Siz ne kadar alt üye sağlarsanız sizin alt üyeleriniz ne kadar satış yaparsa siz o kadar çok kazanırsınız.

Forex ile para kazanma

Bir tür borsacılık olarak tanınan forex piyasasının araçları olan ülke para birimlerinden kazanılan para yöntemidir. Ülkelerdeki para birimlerinin düşüş ve yükselişlerinden o an itibariyle faydalanılan iştir. Kesinlikle bilgi ve tecrübenin yanında dikkat ve takip gerektiren bir para kazanma yöntemidir. Kaybetme riski her zaman vardır.

Hosting ve domain ile internetten para kazanma

Hosting ve domain konusunda yeteri kadar bir bilgiye sahipseniz, kaliteli ve sağlam cihazlar satın alabiliyorsanız domain ve hosting hizmeti verebilirisiniz.

Backorder domain ile para kazanma

Boşa çıkacak olan domainlere ön rezerve ederek para kazanma yöntemidir. Çoğunlukla domainleri kapma şansı düşüktür ama şansınız yaver giderse ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Sitelere yöneticilik yaparak internetten para kazanma

İnternette gözüne çarpmıştır, birçok forum sitesi vardır ve bu forum sitelerinin de forumun düzenli ve olması gerektiği gibi işlemesi için yöneticilere ve editörlere ihtiyacı vardır. Sitelere başvuru yaparak ücretli çalışabilirsiniz.

Veritabanı (database) ile internetten para kazanma

Kullandığınız sitenizi artık kapatmak istiyorsanız içeriği ile birlikte satabilir ve bundan para kazanabilirsiniz. İyi geliştirilmiş, emek verilmiş bir site ciddi paralar karşılığı alıcı bulmaktadır.

Email ile internetten para kazanma

Email yöntemi ile para kazanmak için 3 farklı yöntem denenebilir. Birincisi reklam aracı olarak kullanılacak olan email gönderimi ile bir firmanın ürününün veya bir sitenin tanıtımının yapılması şeklinde. İkinci ise kimi email servis sağlayıcıları tarafından açılan toplu sipariş hesaplar vasıtası ile para kazanmaktır. Üçüncü yol ise değerli ve jenerik email adreslerinin alıp satabilirsiniz.

Evde Nasıl Para Kazanırım

Günümüzün en güncel  olarak tercih edilen mesleklerinin başında evde yapma şansı bulunan meslekler gelmektedir. Bunlar herkesin rahat bir şekilde çalışma ortamı yaratabileceği ve en önemlisi kimsenin buyruğu altında çalışmadan kendi ortamı kendi özverisi ve kendi çalışmaları ile para kazanılan stresten uzak sakin ve kafa dinlendirici olarak sayılabilen mesleklerdir.

Bu yüzden kafalarda en çok dolaşan soru olan ve sürekli kafaları meşgul eden bir soru ile karşılaşıyoruz evde nasıl para kazanırım? Aslında bu sorunun cevabını almak için internet bize sunulmuş olan büyük bir nimettir. Onlarca platform onlarca web sayfası size bu konuda yardımcı olabilmek için hazırda bekliyor.

Gerek aradığınız türde iş almak gerekirse de iş verenler ile anlaşmaya varabilmek için size sunulan fırsatlar göz kamaştırıyor. Evde nasıl para kazanırım sorusuna verilebilecek en güzel cevabı bulmak için paraci.net sayfasını ziyaret etmeniz sizin için oldukça olumlu olacaktır.

Size en uygun işler yapabileceğiniz işleri listelediği gibi yetenekleriniz doğrultusun da da iş bulabilirsiniz.Gerekirse paketleme işleri gerekirse yetenekleriniz ve becerileriniz doğrultusun da yemek yaparak şirketlere satma veya elbise süsleme boncuk ve tespih yapımı gibi çeşitli dallar hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

İş başlıklarından da anlaşılacağı gibi evde yapabileceğiniz bütün meslek dalları sizin evde yapmanıza uygun koşullarda işlerinizi aksatmadan hatta part time dahi olacak şekilde çalışmanızı gerektiriyor. Zamanla daha iyi bir yerlere gelebileceğiniz bu internetten para kazanma yollarıyla belki sizde sadece evde birkaç saatinizi ayırarak zengin olabilirsiniz.

Evde nasıl para kazanırım sorusuna verilebilecek en güzel cevaplardan biride evde elbise aksesuarlarını tamamlama işidir. Bunu genelde bütün elbise şirketleri istemekte ve işleri genelde ev hanımlarına veya evde para kazanmaya meraklı insanlara vermektedir. Sizde bunlardan biri olmak istiyorsanız elinizi biraz hızlı tutup size en uygun meslek dalını seçin.

Bir önceki yazımız olan Para Kazanmanın Yolları başlıklı makalemizde internetten para kazanma, internetten para kazanmak ve internetten para kazanmanın yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

 • para
 • evde para kazanmanin yollari
 • paracı
 • evden para kazanmak
 • evde iş
 • evde para kazanmak
 • evden para kazanma yolları
 • evde para kazanma
 • evde para kazanma yolları
 • evden para kazanma
You can leave a response, or trackback from your own site.

86 Responses to “Evde İş Yaparak Para Kazanmanın Yolları”

 1. aysuns35 dedi ki:

  affilite sistem cok güzel basarili bir sistem ben de bu sistemlerden birinde çalışıyorum ve günde 2 saatimi ayirarak inanılmaz kazançlara ulaşıyorum konuyla ilgilenirseniz ekleyin Cemre35 live.com

 2. evdeis dedi ki:

  yeni nesil is olanaklari umarim ugrasan herkes basarili olur

 3. evde is dedi ki:

  faydali bir calisma. paylasiminiz icin tesekkurler

 4. Furkan dedi ki:

  Arkadaşlar ben üniversite öğrencisiyim sizler gibi internetten para kazanmayı araştırdım çok paralarım gitti ama sonunda affilate yoluyla para kazanmaya başladım.

 5. hamza dedi ki:

  Arkadaşlar ben 22 yaşındayım ve evde oturdugum yerde sadece ınternet uzerınden para mı kazanıyorum.Çok güzel bir sistem siteyi inceleyin sizde kazanın hamza.ay hotmail.com mail atın size bilgi verebilirm

 6. hamza dedi ki:

  Arkadaşlar ben 22 yaşındayım ve evde oturdugum yerde sadece ınternet uzerınden para mı kazanıyorum.Çok güzel bir sistem siteyi inceleyin sizde kazanın

 7. naz0306 dedi ki:

  merhabalar
  ben ev hanımıyım ve internetten para kazanma yollarının hemen hemen hepsini denedim anket,reklam tıklama ,blog kurma fakat hiçbirinden beş kuruş para kazanamadım.belki kazananlar vardır ona birşey diyemem.
  sonra bir arkadaşın tavsiyesiyle ersağa üye oldum.[ersağ ürünleri temizlik,kozmetik,cilt bakım olmak üzere 60 a yakın kimyasal içermeyen hepside sertifikalı ürünlerdir] kendi ekibimi kurdum işte şimdi tam anlamıyla para kazanıyorum diyebilirim.ersağa üye olmak tamamen ücretsiz yıllık ,aylık herhangibir aidatta yok sadece üye olduktan sonra 100 tllik sipariş veriyorsunuz onuda zaten katalog fiyatlarıyla 140 liraya satıyorsunuz.kendinize alt üye yapıyorsunuz kendi üyelerinizin satışlarındanda yüzde alıyorsunuz bir süre sonra siz hiç satış yapmasınızda üyelerden kazanıyorsunuz.beni üye yapan arkadaş 1,5 senelik üye ve üyelerinden aylık 3.500 tl kazanıyor.şaka gibi ama gerçek. üyelik sponsor numarası üzerinden gerçekleşiyor
  üye olmak isteyenler adresinden ben yeni üyeyim lingine tıklıyor ilk önce sponsor bilgileri yani[426700] girdikten sonra diğer adımları takip edip 5 dakikada üye oluyorsunuz sizede verilen sponsor numarası ü zerinden istediğiniz kadar üye yapıp sizde kazanabilirsiniz sponsor no-426700

 8. Ahmet Taha dedi ki:

  naz hanım internet üzerinden nasıl para kazanamadınız gerçekten şaşırıyorum. Ben sadece burdaki yazıları takip ederek 20 günde 400 lira kazandım. Hem de daha iş ile ilgili hiç bir şey bilmiyorum bile. Sadece burda yazılanlar…

 9. hasan dedi ki:

  Naz Hanım, kendine bedava reklam alanı bulmuş, bozmayın garibi.

 10. deniz dedi ki:

  İnternetten para kazanmanın yolları hakkında verdiğiniz bu yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim. Günümüz dünyasında işsizlik gün geçtikçe artıyor. Bu nedenle, özellikle gençlerin iş hayatında daha kolay ve daha hızlı bir şekilde yer almasını sağlayacak çok güzel bir yöntem, internetten para kazanma yöntemi. Tekrar teşekkür ederim bu yöntem hakkında bizleri bilgilendirdiğiniz için.

 11. Güliz dedi ki:

  İnanmayanlar Kesinlikle hata yapıyor.doğumumdan sonra işten ayrıldım.bir süre evde dikiş yaparak para kazanmaya çalıştım ancak internet merakım yüzünden birtürlü bu işe vakit ayıramıyordum.Bir arkadaşım internetten para kazanma yollarından bahsetti.İlk başlarda gülüp geçtim.Ama dediğim gibi internet merakım ve evdeki sıkılmışlığım neticesinde araştırma yaptım.Paraci.net bu durumda çok işime yaradı.Şimdi anket dolduruyorum satış ortaklığı yapıyorum ve aylık minimumdan bahsediyorum 600 lira kazanıyorum.Sabır isteyen bir iş ancak imkansız değil.:)

 12. haluk dedi ki:

  Süper bilgiler süper paylaşım. Email ile internetten para kazanma mümkün mü gerçekten, benim mynet email hesabım var nasıl para kazanabilirim?

 13. admin dedi ki:

  Teşekkür ederiz güzel düşünceleriniz için, para kazanmanızı bir nebze de olsa sağlayabildiysek ne mutlu bize 🙂

 14. Furkan dedi ki:

  Evden iş yaparak para kazanmak eğlenceli ve rahat görünüyor. Ancak bu durum tabi bana göre böyle. Başka birine göre hastaları muayene etmek daha eğlenceli geliyor olabilir. Tabi günümüzde para kazanmak kolay olmuyor. İnternetten para kazanmak da pek kolay olmuyor. Ancak bu işi iyi bir şekilde yapabilmek için dahi olmanızda gerekmiyor. Sadece bu işe biraz zaman ayırarak ve gerekli kaynakları edindiğiniz takdirde bu iş ile güzel paralar kazanılabiliyor. 😉

 15. tikapara dedi ki:

  Faydalı bilgiler için teşekkürler.

 16. mert dedi ki:

  evden iş yaparak para kazanmak.. kulağa gerçekten hoş geliyor. rahat olduğun, kimsenin karışmadığı bir ortamda kim para kazanmayı istemez ki. işte buradaki önemli nokta rahatlığın bir sınırının olması. bu sınırı iyi belirleyen ve iyi kaynaklar ile çalışan bir insan için evden çalışarak kazandığı para tahmin edemeyeceği noktalara ulaşabilir.

 17. evrim dedi ki:

  Günümüz hayatımızın sanallaşmasıyla birlikte artık internetten para kazanmak mümkün oluyor. Daha önceleri hatırlıyorumda interneti sadece haber okumak ve arkadşalarımızla oyunlar oynamak için kullanıyorduk. Günümüzdeyse araştırdığınızda görüyorsunuz ki internet üzerinden bir çok konuda çalışarak para kazanabiliyorsunuz. Hatta sadece sahip oldukları internet sitelerini yönetmek için ve yeni projelere imza atabilmek için kurulan firmalar bile var. İnternet büyük bir imkan tanıyor bizlere bu imkanı değerlendirmek gerekiyor diye düşünüyorum..

 18. para dedi ki:

  Para kazanmak için öncelikle daha önce kazandığın işlere yönelmelisin. Çok para kazanmak için bir numaralı yöntem, daha önce para kazandığın yerleri zorlamaktır.

 19. halime dedi ki:

  Çok güzel özetlemişsiniz olayı, sitenin diğer makalelerinde para kazanmak ile ilgili çok daha fazla bilgi bulunmakta. Güzel bir site oluşturmuşsunuz, her gün yeni yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. İyi çalışmalar.

 20. admin dedi ki:

  Rica Ederiz Halime Hanım. Diğer para kazanma yollarını http://www.paraci.net/kategori/para-kazanmanin-101-yolu adlı kategorimizde paylaşıyoruz. Tam 101 tane para kazanma yollarını her gün sırayla yayınlıyoruz. Para kazanmanıza yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize.

 21. seren dedi ki:

  Ev hanımıyım, evde boş zamanlarımda para kazanmaya ihtiyacım var bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz lütfen?

 22. alico dedi ki:

  Sıcak para dışarıdadır arkadaşlar. Evde oturursanız ne uzarsınız ne kısalırsınız. Piyasaya çıkıp dolaşırsanız parayı bulursunuz.
  Dışarıda gezen tilki, ininde yatan aslandan daha iyidir. Ha bir de para parayı çeker derler. Unutmayalım 😀

 23. Onur dedi ki:

  Aslına bakarsanız bu yazılanların hiç biri mantıksız değil.tek sorun evden hangi yöntemle para kazanacağımız ve bunun hakkında ne kadar bilgiye sahip olacağımız.eğer bir kurs alma imkanımız varsa ve ilk ayları idare ettirebilecek bir sermayemiz varsa hiç kuşkusuz evde rahat rahat para kazanılabilir.

 24. saray dedi ki:

  Evde home ofis çalışarak ta para kazanabilirsiniz. Ben işimden ayrıldıktan sonra, evde bir odamı ayarladım. Faks, yazıcı, telefon, bilgisayar aldım. 2 yıl boyunca evimden home ofis olarak çalıştım. Bu sayede vergi, kira, ulaşım gibi masrafları kısabildim ve gayet güzel de kar elde ettim.

 25. murat dedi ki:

  Yazılarınızı ilgiyle okuyoruz, sayenizde para kazanabilmek için aklımda çok güzel fikirler oluştu.

 26. nuray dedi ki:

  Rüyada para görmek ne anlama geliyor acaba beni bilgilendirir misiniz lütfen? Az önce uyandım ve rüyamda para gördüm, hayırlara vesile olur inşallah.

 27. medyum paracı dedi ki:

  Nuray Hanım, rüyada para görmek aşağıdakilere işarettir:

  Üzüntü ve kedere, bayağı rızka ve darlığa; gösterişe, üzüntü veren söze, sıkıntı doğuran davranışa; Para bazen dostlarla görüşmeye, sıkıntıdan sonra rahata ermeye, sözün tükendiği yerde maddi imkanların devreye girmesine; Gümüş para yutup abdest bozarken para çıkardığını görmek zındıklığa Altın yutup para çıkardığını görmek, imandan sonra küfre düşmeye, Sarık yahut şapkası içinde para görmek abdest bozmaya, İzerinde kutsal ifadelerin yazılı bulunduğu paraları görmek, şiir ve musikiyi Kur’an’a tercih etmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Para Cüzdanı, Darphane, Paralı Kimse.)

  Rüyada para almak veya vermek veya tomarla para görmek, parlak şans ve servete; para bulmak, şansının açılacağına, zengin olacağına; para kaybetmek, kısa sürecek sıkıntı ve endişelere; para saymaksa, umduğundan daha çok başarılı olacak bir işe işarettir.

  Rüyada para almak :vermek veya tomarla para görmek, iyi şans ve zenginliğe yorumlanır. Para bulmak, şansının iyi olacağına ve zengin olunacağına işarettir. Para kaybetmek, kısa sürecek sıkıntı ve üzüntüye yorulur. Para saymaksa, beklemediği kadar başarılı olacak bir işe yorumlanır. Gümüş para güzel haber, mutluluk demektir. Bakır para güzel, uğurlu bir iştir. Altın para kıskançlık, dedikodu ve sıkıcı söz olarak yorumlanır.

  Ufak sıkıntılar çektikten sonra, çok mutlu olacağınız anlamına gelir. Parayı kaybetmediğiniz sürece, hayatınızda birçok güzel değişiklikler olacak.

  Bozuk para konuşma, laftır. Gümüş para kısmettir. Altın para dedikodu, kıskançlıktır. Kağıt para, kişinin çalışması ve sorumluluklarını bilmesi sonucunda alacağı paradır.

  Rüyada çok paraniz oldugunu ve onlari saymakla bitiremediginizi görmek, yapmak istediginiz bir isi tamamlayamayacaginiza, yahut çalistiginiz yerde bazi ihmallerinizden dolayi zarara ugradiginiza delalet eder. Yolda giderken yerde bir para bularak aldiginizi görmek, elinizden bir miktar para çikacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen para, riya ve mücadele ile beraber söylenen bir sözdür. Bir kimse rüyada gümüs para yuttugunu ve abdest bozarken para i çikardigini görse, o kimse zindik ve Allah (C.C.)’i inkar eden birisidir. Para, alçak söze ve serre isarettir. Bir kimse rüyada Allah (C.C.)’in ismi yazili birtakim paralar görse, Kur’an-i Kerîm yerine sema ayinim ve siir söylemeyi kendisi için daha hos görür. Rüyada altin yuttugunu, abdest ederken para çikardigini gören müslüman dininden döner. Paraya rastladigini gören kimse için, mesakkat ve usançliktir. Paralar, üzüntü, keder, darlik ve kendisine keder gelecek söze isarettir. Bazen para, bayagi rizka veya sikintidan sonra rahatliga veya isi az mükafati çok amele isarettir.

  Rüyada para bir kaç şekilde yorumlanır. Gümüş para hayırlı haber, sevinç verici sözdür. Bakır para hayırlı, uğurlu iş ve hizmetkardır. Altın para kıskançlık, dedikodu ve sıkıcı sözdür.

  Rüyada para görmek; kısa bir süre içinde elinize bir miktar para geçeceğine, altın para görmek; hastalığa,sıkıntıya, gümüş para görmek; sevince,mutluluğa yeni dostluklara, birinden para almak; can sıkıcı bir haber almaya, para vermek; birinin canını sıkacak bir sözü ona söyleyecağinize, yerde para bulmak; çok önemli olmayan bir hastalık geçirileceğine, para çalmak; istemeden bir kimse hakkındaki bazı sırları öğreneceğinize, paranızı çaldırmak; herkezden saklamaya özen gösterdiğiniz bir işin açığa çıkacağına, para basmak; gizli saklı bir teşebbüste bulunulacağına, kendinizi para yırtarken görmek ise; önceden başlamış olduğunuz fakat artık pişmanlık duyduğunuz bir işten vazgeçmeye işarettir.

 28. admin dedi ki:

  Değerli Medyumumuza bu faydalı bilgileri bizimle paylaştığı için teşekkür ediyoruz da, bunu biraz kısaltıp özet geçsek daha iyi olmaz mıydı hocam? 🙂

  Hocam sizden bir de çok para kazanma duası istiyoruz, çok para kazanıp zengin olmak için hangi duaları etmemiz gerekiyor bir özet geçerseniz, ziyaretçilerimiz de ziyadesiyle aydınlanmış olurlar 😀

 29. paracı medyum dedi ki:

  Merak edenlere bol para kazanma duası:

  Ya Za’l- cudi ve’l-ihsan, ya Za’l-fasli ve’l-imtinan, ya Za’l-emni ve’l-aman, ya Za’l-kudsi ve’l-sübhan, ya Za’l-hikmeti ve’l-beyan, ya Za’r-rahmeti ve’r-rıdvan, ya Za’l-hücceti ve’l-burhan, ya Za’l-azameti ve’s-sultan, ya Za’r-re’feti ve’l-müste’an, ya Za’l-afvi ve’l-gufran. Subhaneke ya ilahe illa ente el-gavsa el-gavsa hallisna mine’n-nar.

 30. gamze dedi ki:

  rüyada görülen para bozuk para ise hiç iyi yorumlanmıyor diye biliyorum.ama yanlışta biliyor olabilirim 🙂

 31. paranın tarihçesi dedi ki:

  Merhabalar, paranın tarihçesi hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz lütfen? Parayı ilk defa kim bulup kullanmıştır? Paradan önce ne kullanılıyordu? Para nedir?

 32. admin dedi ki:

  Para nedir sorusuyla başlayalım o zaman. Para, mal ve hizmetlerin değişim aracıdır. Ekonomide madenî para ve banknotların yanısıra, vadesiz mevduatlar ve kredi kartları da parayı meydana getiren unsurlardan sayılır. Paranın; değişim aracı, değer ölçütü ve saklama işlevleri vardır. Nakit paranın yanısıra vadeli mevduat, devlet tahvili gibi değişim araçları da para benzeri olarak değerlendirilir.

  Para değer denkliğinin bir göstergesidir. Bu gösterge maddi ya da nominal değerde karşılıklar bulabilir. Maddi nitelikte paraya örnek olarak madeni para, banka teminat belgeleri ya da banknot, çek ya da senetler örnek verilebilir. Nominal nitelikte paraya ise banka hesabındaki para ya da kredi onayı örnek verilebilir. Para gündelik yaşamda takas aracı olarak kullanılır. Doğrudan doğruya takas yapan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamasının yanında diğer takaslar için geçerli olması, parayı diğer takas araçlarından ayıran önemli bir özelliktir.

 33. merif dedi ki:

  Mashablenin da maşallahı varmış maşallah.

 34. admin dedi ki:

  Parayı Kim Buldu diye soran arkadaşa işte cevabımız:
  Paranın Tarihçesi: Parayı Lidyalılar, Kafayı İzmirliler bulmuştur 😀

  Lidyalılar zamanında icat edilen para ister madeni İster banknot olsun İnsan hayatına damgasını vuran en önemli sembollerden biri.

  Para kağıt icat edilmeden önce deniz kabuğundan kıymetlii metallere kadar çeşitli mallar değişim aracı olarak kullanıldı. Tarihteki ilk madeni para basımı I.Ö. VII. yy’ da Anadolu’ da Lidyalılar tarafından gerçekleştirildi. Dünyanın ilk büyük darphanesi Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul Simkeşhane’ de kuruldu. M.Ö. 118 yılında deri para kullanan Çinliler İv 806 yılında da ilk kağıt icat parayı yaptılar Batıda kağıt paraların basılması ve kullanılması 17. yy sonlarına rastlıyor. İlk kağıt icat para’nın 1690′ lı yıllarda ABD ve İngiltere hükümetleri tarafından basıldığı ve dolaşıma çıkarıldığı 1694 yılında İngiliz Merkez Bankası ve diğer ülke merkez bankalarının kurulması ile de yaygınlaştığı biliniyor. Osmanlı İmparatorluğunda ilk i kağıt paralar idari sosyal ve yasal reformların gündeme geldiği Tanzimat Döneminde tedavüle çıkarıldı. İlk Osmanlı Banknotları Abdülmecit tarafından 1840 yılında “Kaime-i Nakdıye-i Mutebere” adıyla bugünkü dille “Para Yerine Geçen Kağıt” bir anlamda para olmaktan çok faiz getirili borç senedi veya hazine bonosu niteliğinde düzenlendi. Matbaada basılmayan ve elle yapılan bu paraların her birine resmi mühür vurulurdu Osmanlı Yönetimi 1842 yılından itibaren de matbaada para basmaya başladı. Birinci Dünya Savaşı sırasında da 1915 yılından itibaren altın ve Alman hazine bonolarını karşılık göstererek dört yıl boyunca yedi tertipte toplam 160 milyon liranın üzerinde banknot çıkarttı Bu banknotlar “evrak-ı nakdiye” adı altında Türkiye Cumhuriyeti’ ne intikal etti ve Cumhuriyetin ilk yıllarında kağıt para bastırılma-dığından 1927 yılının sonuna kadar tedavülde kaldı.

 35. celal dedi ki:

  Bomba paylaşım olmuş teşekkürler.

 36. ofset baskı dedi ki:

  matbaayı bulan ne iyi etmiş. günümüz teknolojisi ile yeni bir sektör oluşmuş teşekkürlerimizi bir borç biliriz. saygılamızla…

 37. musti dedi ki:

  Sitenizde çok daha fazla para kazanma yolları var. Parayı Lidyalılar kafayı İzmirliler bulmuştur sözünüze bayıldım hahahaha.

 38. Atılgan dedi ki:

  Bu yöntemlerin çoğunu denemiş birisi olarak şunları söyleyebilirim. Adsense kazandıran bir sistem ancak buluttan nem kapıyor diyebilirim. Yada sizi sevmeyen birileri reklamlarınıza çok sayıda tıklama yapıyor ve adsense sizi banlıyor. Bunun haricinde marketing sistemleri ile gayet güzel meblağlar kazandığımı söyleyebilirim. Tabi bu işinde kendince bir emek ve sabır gerektirdiğini bilmelisiniz.

 39. Murat dedi ki:

  Anket doldurarak ufak miktarda olsa para kazanabilirsiniz. Özgün yazı yazarakta ufak miktarda paralar kazanabilirsiniz.Fakat bunlar zaman alacak şeyler değildir. Kısa sürede ufak miktarda para kazanabilirsiniz.Dosya upload edip para kazanabilir(dik). Çıkan sopa yasası yüzünden indirme başına para veren sitelerin çoğu kapandı ve kalanlarında garantisi olmadı için bu seçeneği geçmenizi tavsiye ediyorum.

 40. admin dedi ki:

  Para oyunları hakkında da bilgi verelim bir nebze, işte para kazanma oyunlarının sıralı listesi:

  Var mısın Yok Musun?
  Çarkıfelek
  Passa Parola Bilgi
  Kim Milyoner Olmak İster
  Havalimanı İşletme
  Canlı Para Kazanma
  Buldum Sarıyı Aldım Parayı
  Para Şans Makinası
  Bayan Ayakkabıcı
  Para Araklama
  Emlakçı
  Ev Odası Satın Al
  Sandaviç Dükkanı İşletme

  Bu flash oyuları oynayarak eğlenceli zaman geçirebilirsiniz 🙂

 41. Bülent dedi ki:

  Yukarıda saydığınız işlerin en güzeli bence blog kurmak ve web sitesi yapmak işidir hem kendi günlüğümüzü tutabilir hemde gelen ziyaretçilerden para kazanabiliriz üsteilik belli bir zaman sonra gözle görülür bir şeklde para kazanabiliriz

 42. Creative dedi ki:

  Satış ortaklığı anketörlük makale yazarak para kazanmak karlı ve güzel bir iş bence.İnternette birkaç tane program var pc ye programınızı kuruyorsunuz ve size belli dönemlerde bilgi gereksinimde anket yolluyor ve sizde evde 5 dk nızı ayırarak anket dolduruyorsunuz ve belli bir anket sayısına ulaşınca size anlaştığınız ücreti yolluyor .Bende bu işe başladım ve haftada birkaç tane anket dolduruyorum

 43. ahmettalha dedi ki:

  Sitede çok faydalı bilgiler bulunmaktadır.para kazandırma noktasında çok fayda içermektedir.Bende 5 yıldan bu yana bir ek iş te çalışıyorum.Arzu eden arkadaşların bu sisteminide incelemelerini tavsiye ederim. ekisimkani net herkese hayırlı kazançlar.

 44. para çevirme dedi ki:

  Para çevirme sitesi lazım bana yardımcı olabilir misiniz acaba? Öyle bir site olsun ki, güncel döviz kurlarını merkez bankası efektif satış kurlarından çeksin. Sonra:
  ABD Doları, Avustralya Doları, Danimarka Kronu , EURO, İngiliz Sterlini Poundu, İsviçre Frangı, İsveç Kronu, Kanada Doları, Kuveyt Dinarı, Norveç Kronu, Suudi Arabistan Riyali, Japon Yeni, Bulgar Levası, Rumen Leyi, Rus Rublesi, İran Riyali Tümeni, Pakistan Rupisi, Çin Yuanı, Türk Lirası bu döviz cinslerinden, kaç birim giriyorsa ziyaretçi bu para birimini istediği döviz cinsine çevirerek miktarını yazsın.
  Yapabilecek arkadaşlar varsa konuya iletişim bilgilerini yazsınlar lütfen.

 45. ekonomist dedi ki:

  Bir ekonomist olarak sözlerinize kesinlikle katılıyorum. Dünya ekonomisi hızla daralan ve gerileyen bir tutum sergilemekte. Ekonomik parametreler hiç de iç açıcı değil. Bizim ülkemizde de her ne kadar ekonomistler tarafından dile getirilmese de yakın zamanda para daralması yaşanacak gibi görünüyor. Bu nedenle klasik para kazanma yöntemleri yerine farklı para kazanma tekniklerinin işlevsel olarak uygulanabilir bir model teşkil etmesi gerekmekte. Evde iş yaparak para kazanmanın ekonomimize hiç bir zararı olmaz aksine canlılık getirir.

 46. Atalay Kaplan dedi ki:

  Öncelikle Merhaba,

  Bu Method İle Günde Yüzlerce Lira Kazanmaya Ve Bu İnanılmaz Sisteme Dahil Olmaya Hazır Mısınız?

  Eğer hergün saatlerce çalışıp çok az para kazanmaktan sıkıldıysanız ve “Efektif bir şekilde” para kazanmayı hedefiniz haline getirdiyseniz bu sistem tam size göre.

 47. gürkan dedi ki:

  internetten para kazanmaya kimse hayır demiyor araştırdım bende bir ara ama herkes yok google dan nasıl kazanılır kitap satayım sana,anket nasıl kazandırır ver para sana kitap göndereyim sende kazan yani sürekli para istiyorlar ha gerçekten kazanabileceğimi bilsem hanımın çenesini çekip yatıracağım para ama bir de kazanamazsam vay halime.fikirlerinize açığım madem o kadar kazanan var bana para yatırmadan nasıl kazanılır yazarsanız çok sevinirim arkadaşlar

 48. admin dedi ki:

  Hangi işin eğitimini almadan başarılı olup para kazanabilirsiniz ki Gürkan Bey? Her işin püf noktası ve dikkat edilmesi gereken hususları bulunmaktadır. Doğru bilgiler olmadan malesef başarılı olamazsınız ve para kazanamazsınız.

 49. döviz hesaplama dedi ki:

  En güzel para döviz çevirici ve döviz dönüştürücüler ile yapılan döviz alım satımı ile kazanılır. Sürekli takip edeceksiniz piyasaları. Atıyorum, Avrupada bir kriz mi olud. Dolara yükleneceksiniz. Amerikada bir kriz mi oldu, Euroya yükleneceksiniz. Bu şekilde döviz çarkını döndüreceksiniz. Kazandıkça yatıracaksınız, yatırdıkça kazanacaksınız.

 50. burak dedi ki:

  arkadaşlar bn bu anket doldurarak para kazanmak istiyorum ama ne yapmam nasıl başlamam gerektiğini bilmiyorum ne olur acill yardımcı olursanız sevinirim admin yardımcı olun lütfen

 51. hatice dedi ki:

  anket doldurarak para kazanmak istiyorum yazışarak sorularıma cevap verebilir misiniz admin lütfen yardımcı olun.email adresime msj atarsanız sevinirm

 52. burak dedi ki:

  ya admin ne olur bi cevap ver ya acill ya e postoma mesaj atma ok burdan yazarsan sevinirim

 53. hacer dedi ki:

  Anket param kitabını satın aldım. Eskiden farmville oynamak için harcadığım zamanın bir kısmı ile üç beş anket dolduruyorum. Her gün en az 30 TL kazanıyorum, ayda 1.000 TL ev bütçesine katkım oldu. Her gün eşime el açmak zorunda da kalmıyorum, çok mutluyum çok. Teşekkürler.

 54. admin dedi ki:

  Anketle para kazanmak isteyen ziyaretçilerimiz için ana sayfamıza bir makale ekledik. Okumanızı tavsiye ederiz. http://www.paraci.net/para-kazanmanin-yollari-no1-anket-doldur-para-kazan.html

 55. Para kazanma oyunları dedi ki:

  İnternet üzerinden insanlar eğlenceli dakikalar geçirebilir. Bu dakikalarda insanlar dünyadan bir nevi koparak daha iyi bir şekilde eğlenecekleri bir âlemde kendilerini bulurlar.

  İnternet âlemi oyunu ve sohbet ile ayrıca kolay bilgiye ulaşımı ile insanlara oldukça zevkli dakikalar yaşatmaya yardımcı oluyor. Bu sayede bireyler güzel bir ortam sayesinde eğlenebiliyorlar. Ama hiçbir insan internet üzerinden eğlenceli dakikalar geçirirken parada kazanacağını düşünmemiştir. Bireyler eğlence için üzerine para verirken, siz internette takılarak, eğlenceli bir platformda para kazanabilirsiniz. İnternet üzerinde bulunan bu sektör, her iş gibi riskli bir ortamdır. Ama gerekli bilgiler ve tecrübeler sayesinde para kazanmanız mümkündür. İnternet üzerinde, yani sanal alem üzerinde para kazanma tarzı oyunlar sizler için en ideal yöntemlerden birisidir. Birçok farklı para kazanma yöntemi varken, para kazanma oyunları en ideali ve en garantili seçeneklerden birisidir.

  İnternet üzerinden bağlanabileceğiniz bu para kazanma oyunları belirli bir birikim olmadan başvurabileceğiniz bir para kazanma türüdür. Bu yöntem ile belirli araştırmalar sayesinde gün içinde belirli miktarlarda para kazanmanız mümkündür. Bu basit yöntem ile eğlenerek para kazabilirsiniz ve zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

 56. admin dedi ki:

  Dünya Para Birimleri

  Dünya para birimlerinde genellikle euro ve dolar kullanılır. Aşşağıda verdiğimiz listede tüm dünya ülkelerinin para birimleri mevcuttur.

  Ülke: Abhazya Para birimi: Rus Rublesi

  Ülke: Afganistan Para birimi: Afgan afghani

  Ülke: Akrotiri ve Dikelya Para birimi: Euro

  Ülke: Arnavutluk Para birimi: Arnavut lek

  Ülke: Alderney Para birimi: İngiliz Sterlini

  Ülke: Cezayir Para birimi: Cezayir dinarı

  Ülke: Andorra Para birimi: Euro

  Ülke: Angora Para birimi: Angola Kvanzası

  Ülke: Anguilla Para birimi: Doğu Karayip Doları

  Ülke: Antigua ve Barbuda Para birimi: Doğu Karayip Doları

  Ülke: Arjantin Para birimi: Arjantin pezosu

  Ülke: Ermenistan Para birimi: Ermeni dram

  Ülke: Aruba Para birimi: Aruba florin

  Ülke: Ascension Adası Para birimi: Saint helena paund

  Ülke: Avusturalya Para birimi: Avustralya doları

  Ülke: Avusturya Para birimi: Euro

  Ülke: Azerbeycan Para birimi: Azerbaycan manat

  Ülke: Bahamalar Para birimi: Bahama dolar

  Ülke: Bahreyn Para birimi: Bahreyn Dinarı

  Ülke: Bangladeş Para birimi: Bangladeşli taka

  Ülke: Barbados Para birimi: Barbadoslu dolar

  Ülke: Beyaz rusya Para birimi: Belarus rublesi

  Ülke: Belçika Para birimi: Euro

  Ülke: Belize Para birimi: Belize dolar

  Ülke: Benin Para birimi: Batı Afrika CFA frangı

  Ülke: Bermuda Para birimi: Bermudalı dolar

  Ülke: Butan Para birimi: Bhutan ngultrum. Hint rubisi.

  Ülke: Bolivya Para birimi: Bolivya Bolivya Kahvaltı.

  Ülke: Bonaire Para birimi: ABD doları

  Ülke: Bosna Hersek Para birimi: Bosna Hersek Cabrio işareti

  Ülke: Botsvana Para birimi: Botsvana pula

  Ülke: Brezilya Para birimi: Brezilya reali

  Ülke: İngiliz Hint Okyanusu Toprakları Para birimi: ABD doları

  Ülke: İngiliz Virgin Adaları Para birimi: Virgin dolar ABD doları

 57. İnsanlar günlük hayata bir şeye sahip olabilmek için paraya gereksinim duyar. Yaşamımızda her şeyin karşılığında para vermek durumdayız. Bu şekilde alacağımız hizmetlere anlam katarız ve döngü içinde etkileşim içinde yaşam sürdürürüz. İnsanlar için oldukça önemi olan bu para için her insan meslek sahibi olarak hayânı buna adar.

  İnsanlar için önemli olan bu para çok eskilere dayanmaktadır. Bu paranın tarihçesi Lidyalılara kadar uzanmaktadır. İnternet üzerinden araştırmak isteyen bireyler arama motorlarına paranın tarihçesi kelimesini yazarak kolay bir şekilde sonuca Ulalaşabilir. İnsanlar hayatını para kazanmaya adar ve bu şekilde yaşamını sürdürebilir. Sürdürdüğü bu hayatta birey ancak boş zamanlarında eğlenebilir. Bunun sebebi ise para ile hayatını şekillendirme arzusudur. Belli bir yaştan sonra çalışamayacağı için birey şimdiden yeterli parayı kazanmaya çaba gösterir ve birikim yapar. Birçok insan devlet güvencesi altında emekli olabilir. Bu şekilde devlet bireye yaşamı boyunca yetecek kadar bir parayı maaş olarak verir. Ama ticaret ile uğraşan birey belirli bir birikime ihtiyaç duyar. Bu birikimi ile ilerleyen yaşlarda rahat bir yaşam sürdürebilir.

 58. Para Çeşitleri dedi ki:

  Para çeşitleri, yıllardır varlığını sürdürmektedir. Genel itibari ile 7 çeşit para çeşitleri mevcuttur. Mal para, herhangi bir malın başka bir mal ile değişmesi ile yapılmaktadır. Genelde ilkel toplumlarda, ilkel zamanlarda uygulanmakta olan bu para çeşidi, örneğin tuz ile tütünün değiştirilmesi veya balık ila tavuğun değiştirilmesi gibi örneklendirilebilir.

  Maden para, altın veya gümüş sikkelerin para olarak kullanılmasıdır. Akçe adı verilen gümüş paralar kullanılmıştır. Altın ve gümüşe bağlı kağıt para ise kişilerin sarraflara koydukları altın v e gümüşler yerine aldıkları sertifika gibi bir belgeyi alışveriş yaparken kullanmasıdır. Bu tür kağıt paralar genelde Avrupa ülkelerinde kullanılır. Banknot ise, altın veya gümüşe bağlı kağıt paralar gibi resmi veya özel kuruluşlarca piyasalara çıkarılan kağıt paralardır. Kağıt para, günümüzde de kullanılan modern ekonominin kullandığı para çeşididir. Kağıt para her ülkenin kendi merkez bankası tarafından basılır. Ufaklık ya da bozuk para, kağıt para gibi yasal bir para çeşididir. Yardımcı bir para türüdür. Gümüş, bakır, nikel gibi madenlerden yapılır. Maliye bakanlığına bağlı bir kuruluş tarafından basılır. Banka parası veya kaydi para ise bankalarda vadesiz mevduat biçiminde hesapları bulunanların, kağıt para ile demir para kullanmadan ödemeler yapılmasını sağlar. İşte bu 7 çeşit para çeşidi, bugüne kadar kullanılmış olan ve bazıları hala kullanılmaya devam eden para türleri arasında yer alır.

 59. doğa dedi ki:

  Günlük hayatınızı, çalışıyorsanız işinizi etkilemeden, iyi bir gelir kazanmak istiyorsanız ist34sam@hotmail.com adresine e-posta gönderiniz, geri cevap dönülecektir

 60. Siz de para kazanmak için dua etmek istiyorsanız ve hangi duaları ederek para kazanacağınızı bilmiyorsanız, sizlere bu konuda birtakım tavsiyeler verebiliriz. Tavsiyelerimizin ardından para kazanmak için dua etmeye başlayabilir ve içiniz rahat bir şekilde işlerinize devam edebilirsiniz.

  Para kazanmak için dua etmek herkesin yapması gereken bir uygulamadır. Ancak bu uygulamayı istenen bir şekilde gerçekleştirmek için doğru duaların okunması gerekmektedir. Birçok insan karınca duası ve rızık duası ile para kazanmak için Allah’a yalvarmaktadır. Bu dualar ile Allah’tan yardım isteyen herkes azmettiği ve istediği sürece para kazanmanın yollarını bulabilmekte ve en sonunda para kazanabilmektedir.

  Para kazanmak için dua etmek, bolluk ve bereketi çağırmak ya da istemek anlamına gelir. Bu nedenle yeni bir işe başlayan ya da yeni iş yeri açan herkes karınca ve rızık duası ile Allah’a yalvarabilir. Ayrıca işlerinin rast gitmesini ve bol kazanç elde etmesini bu dualar yardımı ile sağlayabilir.

  Eğer siz de para kazanma konusunda yeni bir sektöre giriş yaptıysanız ya da bildiğiniz işi yapıyor ve Allah’tan yardım istiyorsanız, rızık ve karınca dualarını belirli periyotlarda okumanızı tavsiye ediyoruz.

 61. Para Transferi dedi ki:

  Para transferi, bir miktar paranın bir yerden başka bir yere aktarılması işlemine verilen addır. İnsanlar için para transferi büyük bir ihtiyaçtır. Kimisi şehir dışında okuyan çocuğu için, kimisi ticari bir faaliyet için para transferi işlemlerinden birine başvurur. Bu ihtiyacı karşılayabilmek için ilgili kuruluşlar oldukça gelişmiş sistemler ile müşterilerine hizmet vermektedir. Böylece gerek yurt içine gerekse yurt dışına doğru yapılacak para transferlerinde insanlara büyük kolaylık sağlanmaktadır.

  Para transferi çeşitlerine gelince birçok seçeneğin mevcut olduğunu görüyoruz. Bu seçenekleri şöyle sıralayabiliriz;

  EFT, bankalar arası para transferine verilen isimdir. EFT ile bir bankadan bir başka bankaya para transferi yapabilirsiniz. Yaklaşık yarım saatlik bir sürede para transferi gerçekleşir. Yalnız mesai saatlerinde EFT işlemi yapılabilir, mesai saati dışında yapılan para transferleri mesai saatinin başlangıcıyla işleme alınır.

  Havale, aynı banka müşterileri arasında yapılan para transferidir. Bu işlem aynı bankayı kullanan kişiler için EFT’den daha avantajlıdır. Zira bu tür para transferinde mesai saati koşulu aranmaz.

  UPT, herhangi bir hesap gerektirmeden bankalar ile PTT arasında yapılabilen para transferidir. UPT ile banka hesabına para gönderebileceğiniz gibi size gönderilen parayı da alabilirsiniz. Bunun için herhangi bir hesap açmanıza gerek yoktur.

  Western Union, uluslararası para transferine verilen isimdir. Western Union ile yurt dışına doğru yapacağınız para transferlerini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

  Ayrıca şans oyunları hizmeti sunan internet sitelerinde açacağınız hesap ile de herhangi bir ücret ödemeden hesaplarınız arasında para transferi yapabilirsiniz.

 62. Veli KARAÇAY dedi ki:

  Selamun aleyküm. Merhaba arkadaşlar. Benim çalıştığım özel bir iş yeri var. Takdir edersiniz ki özel şirket insanı az ücret verir. Bende ek iş arama içerisindeyim. Dedim ya özel şirket olunca çalışma zamanı belli olmuuyor. dolayısıyla mesaim bittikten sonra gece bir yerde çalışsam desem işim belki geceye kadar sürüyor. Bundak dolayı ben işi evden internet ortamıyla yapmak ve kazancımı böyle karşılamak istiyorum. Bana yardımcı olacak arkadaşlar varsa lütfen yardımcı olsun. Şimdiden teşekkür ederim.

 63. ahmet can dedi ki:

  makale yazarak para kazanabilirsiniz makaleci07@hotmail.com

 64. Fazilet BERBEROĞLU dedi ki:

  ümraniya kız meslek mezunuyum bilgisayardan anlıyorum evimde internet var ve boş durmak istemediğim için evde para kazanmak istiyorum.

 65. Sohbet Sitemize Kameralı Sohbet Operatörü Bayanlar aranyo dedi ki:

  TÜRKİYE GENELİNDE ÜST SIRALARDA OLAN TAMAMEN YASAL WEB SOHBET HATTIMIZDA KENDİ EVİNDEN GÖRÜNTÜLÜ SOHBET EDEREK DENEYİMLİ VEYA DENEYİMSİZ BAYANLAR SAAT BAŞI 20 TL SİZDE KAZANMAK İSTERMİSİNİZ Türkiyenin en popüler sohbet sitesinde sohbet operatörlüğü yapacak 18-35 yaş arası, hoş sohbet, kişilikli, kendine güvenen bayan arkadaşlar arıyoruz Sitemizde tamamen ahlaki kurallar çercevesinde sohbet yapılmaktadır. Bu kurallara uymayarak sohbet eden kullanıcıların üyelikleri iptal edilir. Site içerisinde istemediğiniz bir kullanıcı ile sohbet etme zorunluluğunuzda bulunmamakta ve İstemediğiniz bir kullanıcı olduğunda veya sizi rahatsız eden bir kullanıcı olduğunda onu engelleme hakkınızda bulunmaktadır.Modellerin güvenliği için sitemizde 24 saat boyunca bulunan adminlerimiz tarafından sistem sürekli kontrol edilmektedir.Üyenin kredisi var neden engellediniz diye bir algı olmayıp öncelik modellerin rahatlığıdır.Sitemizde musait olduğunuz veya istediğiniz her hangi bir saatde çalışmaya başlayabilirsiniz.Sitemiz içerisinde Genel ve Özel oda bulunmaktadır, Modeler ilk başda genel odaya girerek kullanıcılar ile sohbet etmeye başlarlar. Genel odada kaldığınız her saat için 1 TL kazanç elde etmiş olurlar. Özel odada kaldığı her saat için ise 20 TL kazanç elde etmiş olursunuz.Kendime güvenim var diyorsaniz.insanlar ile iletişimim kuvvetli ve sohbet etmeyi seviyorsaniz sizde deneyin aşağıdaki msn bilgilerimizden detaylı bilgi alabilir ve bir kaç dakikada hemen çalışmaya başlaya bilirsiniz..
  MSN :evdenpara@windowslive.com ekleyin

 66. Ek İş Ankara dedi ki:

  Kaliteli yaşam için artık tek bir işten elde edilen kazanç yeterli gelmemektedir. İnsanların kalite standartları ve teknolojinin maliyeti gün geçtikçe artmaktadır. Bu da beraberinde daha fazla çalışma ve daha çok para kazanma zorunluluğunu getirmektedir.

  Kredi kartlarının ortaya çıkışı ile birlikte, insanlar borç alarak yaşamaya başlamıştır. Bazen borçlarını ödeyemeyecek kadar harcama hatasına düşülmektedir. Bu hatadan dönmek için ise çoğu zaman ek işlere başvurulmaktadır.

  Ek iş bulmak Ankara gibi şehirlerde küçük şehirlere kıyasla çok daha kolaydır. Hem şehir büyük, hem de iş imkanları fazladır. Ankara’da ek iş yapmak için karşınıza pek çok alternatif sunulabilir. http://www.paraci.net size bu alternatiflerden bahsetmekten büyük mutluluk duyar.

  Ankara’da ek iş bulmanın kolay olduğu sektörlerin yanı sıra imkansız olduğu sektörler de vardır. Örneğin yazları turizm sektörü ek iş için biçilmiş kaftan olmasına rağmen, Ankara’da turizm sektörü pek aktif olamadığı için, Ankara ek iş listesinden turizmi çıkarmamız gerekli. Bunun dışında Ankara ek iş listesinden çıkarılması gereken sektörlerden biri de fazla nitelikli eleman arayan firmalardır. Bu firmalara mühendisler, doktorlar gibi meslek sahibi insanlar gereklidir. Ankara’da ek iş yapabileceğiniz sektörler ise bu iki sektör dışında hepsi sayılabilir. Ankara’nın geniş olması sonucunda, Ankara’da büyük bir ek iş pazarı, sizler için ortaya çıkmış durumda.

  Paraya ihtiyacınız olduğu için, borçlarınız olduğu için veya sadece yatırım yapmak amacıyla bir miktar daha fazla para kazanmak istiyorsanız, ek işe başvurmak sizin için en mantıklı yollardan biri olacaktır. Ankara’da ek iş ise çoğu yerden daha büyük bir avantaj sağlamakta. Yapmanız gereken şey, eleman ihtiyacı olan ve Ankara’da ek iş verebilecek tüm firmalar ile görüşmenin ardından size uygun gelecek olan firmada işe başlayarak ek işinizi elde etmektir.

 67. NİLAY dedi ki:

  Gerçekten inanılmaz.
  Bu konuda yazılanları okudum ama nasıl yapıcağımı bilemiyorum beni bilgilendirirmisiniz.Bende internet üzerinden para kazanmak istiyorum.

 68. hülya dedi ki:

  kim bilgilendirecek bizi nasıl oluyor bu iş???????????

 69. admin dedi ki:

  Anket Doldurarak Para Kazanma

  Bu dönemlerde insanlar daha çok internetten para kazanma yoluna yöneldi.Bunlardan en önemlisi de anket doldurarak para kazanma…Şöyle bir araştırma yaptım http://www.paraci.net gibi rehber sitelerden bazı güvenilir anket doldurma sitelerini buldum. Üye oldum bakalım sistemleri nasıl çalışıyor diye.Anket sitelerine üye olurken önemli bir kural öğrendim her zaman gerçek bilgi vereceksiniz çünkü üyeliğinizde verdiğiniz bilgilere göre size anketler yolluyorlar ayrıca anket sitelerinin üyelikleri normal sitelere nazaran biraz daha detaylı olduğunu gördüm.

  Anket ile para kazanma sistemi şöyle ; söylediğim gibi üye olurken verdiğiniz bilgilere göre karşınıza anketler sunuyorlar sizde anketleri cevaplıyorsunuz yaklaşık 10 dakika gibi bir sürede bir anketten 8 TL ye yakın para kazanabiliyorsunuz.Ama asla anket doldururken yalan söylemeyin dürüst cevaplar verirseniz anketten kazanabiliyorsunuz mesela üyelik profilinizde 23 yaşında yazıp anketlerde yaşınızı 33 söylerseniz eğer o anketten para alamadığınız gibi üyeliğinizin de silinmesine yol açacaktır.

  Anket sorularında genellikle evet/hayır sistemli olmayıp bazı sorularda birden fazla seçenek işaretliyorsunuz.Bazen sistem sizin bot olup olmadığınızı kontrol etmek için küçük kutucuklara istenilen harf veya rakamları yazmanızı istiyor.Bunun haricinde Anket sitelerinde belirli bir limitin altındaysa kazandığınız para , hesabınıza aktaramıyorsunuz. Anket sitelerinin çoğunda referanslı üyelik sistemi bulunmakta. Referanslı üyelik sistemini şöyle tanımlayabiliriz ; sizin referansınızı kullanan üyeler sizin alt üyeniz gibi olurlar onların doldurduğu anketlerden de kazanırsınız onların referansındaki üyelerden de kazanırsınız.

  Anket doldurma sitelerinin bir diğer avantajı ise büyük anketlerin yanında hemen doldurabileceğiniz çıtır cips gibi küçük anketlerinde yer almasıdır. 1-2 dakika çok rahat anket doldurabilirsiniz tabi ki bize getirisi daha düşük olacaktır ama zamana göre kıyaslarsak aslında gerçekten idealdir.Bunun yanı sıra anket doldurarak para kazanmayı evinde bilgisayarı ve internet bağlantısı olan her yaştan kitle yapabilir.

 70. murat dedi ki:

  Admin bu anket doldurma sitelerinin başında http://www.anketparam.com geliyor değil mi verdiğin bilgiler için sağ olasın bende çok istiyorum bu tür işler bir türlü başlayamadım.

 71. murat dedi ki:

  Lütfen ilk önce okuyun pas geçmeyin.
  Ek gelir isteyenler. Paraya ihtiyacı olanlar.
  Nasıl para kazanabilirim diyenler.
  Elimde hiç param yok nasıl kazanabilirim diyenler.
  Geçindirmem gereken evlatlarım var diyenler.
  Paraya ihtiyacım var diyenler.
  İşimiz satış, pazarlama, üye getirme işi değildir.
  Hiç çekinmeden bu işe girsinler.
  Dünyada bu işi yapan milyonlarca insan var.
  Türkiyede de bu işi yapan kişiler artıyor artmakta ve artacakta.
  Ne kadar erken başlarsan iler ki yıllar için
  o kadar para biriktirmiş olacaksınız.
  Sistemi bir inceleyin sonra gelin beraber konuşalım.
  Seçimler sizin ellerinizde olacak.
  Bana profilimden mesaj atabilir
  ya da aşağıda görmüş olduğunuz
  telefon numarasına mesajlarınızı iletebilir.
  Arayabilirsiniz.
  Sisteme kayıt olmadan önce mutlaka iletişime geçiniz.
  Üye olurken problem yaşayabilirsiniz.
  Her türlü konuda yardımcı olmaya çalışacağım.
  Daha detaylı bilgi için bana ulaşın.
  Telofon adresim: 05380883157
  murat_sevgi_58@hotmail.com adresini facebooka yazarsanız beni bulabilirsiniz saygılarımla,

 72. buraq dedi ki:

  internetten oturdsugun yerden para kazanmak he .. nasıl oluyo bu iş ???
  bu kadar basit olsaydı etrafınızda bilgisayardan anlayan kişiler tekstilde,lokantada,markette vs. çalışırlarmıydı bi düşünün…hepsi bu tür yerlere çullanırdı

 73. para kazanmak bilgi kazanmakla olur dedi ki:

  Evet arkadaşım. Haklısın. Bu kadar basit bir iş değil bu. Bu iş bir birikim istiyor. Eğitim istiyor ve sabır istiyor. Bunları tamamlarsan işte o zaman oturduğun yerden para kazanmaya başlıyorsun…

 74. sevda dedi ki:

  bir arkadaş buradaki yazıları takip ederk 20 günde 400 tl yi nasıl kazandığını acaba bana açılarmı:)

 75. arzu dedi ki:

  cok para kazanmak istiyorum yanlız uzun deyıl kısa ve öz bir şekilde söyleyin

 76. Nergiz dedi ki:

  İnternetten para kazanmayı bende istiyorum ama nasıl giriş yapıcağımı bilmiyorum biri bana yardımcı olsun lütfen.

 77. orhan düzcan dedi ki:

  emkliyim bnde imterntne para kaznmak istyorum bu konuda desteklrnizi beklyorum

 78. bahadır dedi ki:

  500 TL semaye ile bitkisel ürünler kozmetik ürünleri gıda takvileri ürünlerimizi web sitenizde satın kendi işinizin patronu olun kar marjı %200 dür.

  ek gelir elde edin ken işinizi kurun az sermaye ile

  artık sizinde E-ticaret siteniz olsun ürünleri satın yüksek kazanç sağlayın. 250 tl web sitesi 250 tl lik başlagıç ürünleri. işte bu kadar sermaye ile kendi işinizin patronu olun.

 79. mete dedi ki:

  hangi ankti doldruyoruz üye olduk m hiç br şey yok..

 80. internet kazançları dedi ki:

  artık herşey online o yüzden internetten her şekilde kazanılıyor

 81. derya dedi ki:

  bende internetten para kazanmak istiyorum ..bu işi gerçekten yapıp kazanç sağlayan varsa ben ekleyebilirmi blueangels__09@hotmail.com

 82. Muhammed dedi ki:

  Selam,

  Webte yazı okuyarak nasıl para kazanılıyor anlamadım. Arkadaşın biri burdaki yazıları okuyarak kazandığını söylüyor var mı böyle birşey, varsa ne yapmak gerekiyor? Teşekkür ederim

 83. selin dedi ki:

  selam hepsini denedim ama olmuyor neden ki bilgi bekliyorum lütfn ama bana yardımcı olun paraya çook ihtiyacım var

 84. selim dedi ki:

  kameralı chat sitesinde part time veya full time calışacak ayda 7000 tl kazanmak isteyen bayan modeller aranıyor kayıt olmak isteyen bayan siteye ana sayfada model kayıt bolumunden kayıt olabilir
  skype adresi: showguzelleri.com

 85. sevinc dedi ki:

  Bende yapmak istiyorum ama guvenilirmi tam bilmiyorum birde ben tel.den internete giriyorum telefondan yapilurmi bu is kitapcigi almak mecburmu bilmek istiyorum

 86. Ahmet Can dedi ki:

  Windowsta nasıl apk açabiliriz acaba?

Leave a Reply