Maliyeden Yeni Bir Proje; Vatandaş Ayarlı Bütçe!

Maliye Bakan Yardımcısı olan Cengiz Yavilioğlu yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını ve bu projede İtalya ile ortak çalıştıklarını söyledi. Halkın etkin olarak bütçe sürecine katılımını sağlayan bu İtalyan – Türk projesinde halkı ilgilendiren bilgiler yer alacak.

Avrupa Birliği eşleştirme projesi açılışının yapıldığı toplantıya, Cengiz Yavilioğlu birlikte, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Seyit Ahmet Baş, İtalya Ekonomi ve Maliye Bakanlığı Devlet Hesapları Başkanı Daniele Franco, İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Luigi Mattiolo, Muhasebat Genel Müdürü Ertan Erüz ve bu konu ile ilgili diğer bürokratlar katıldı.

Cengiz Yavilioğlu, üzerinde çalıştıkları projenin bütçesinin 1 milyon 58 bin Euro olduğunu, bu paranın neerdeyse tümünü Avrupa Birliği tarafından sağlandığını söyledi. Ayrıca Cengiz Yavilioğlu, 15 yıldır mali yönetimi yeniden yapılandırıp çağdaş bir seviyeye getirildiğini belirtirken, şeffaflığın çok önemli olduğunun altını çizdi.

Avrupa Birliği ülkeleriyle işbirliği içinde sürdürülen bu eşleştirme projeleri ile hem kültürel hem de kazanımları başka ülkelere aktarılabildiğini belirten Cengiz Yavilioğlu, bu proje ile halkın da aktif olarak bütçe sürecine dahil edilmesi için çalışıldığını söyledi.

Maliye Bakan Yardımcısı olan Cengiz Yavilioğlu’nun bu açıklamalarının yanında İtalya’nın Ankara Büyükelçisi olan Mattiolo’da şeffaflığın ve devletin hesap verebilmesi konularının öneminden bahsedip, Türkiye’de mali sistemlerin iyiye gitmesinin ve Avrupa Birliği standartlarına uygun duruma gelmesinin her iki ülke içinde katkılarını anlattı.

Bu arada Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürü Ertan Erüz şeffaflık konusunda son 10 yıl içinde yapılan faaliyetlerden bahsetti.

Bir önceki yazımız olan Çeviri Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde çeviri işleri ingilizce türkçe, çeviri para kazanma ve çeviri yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply