Para Kazanma Yolları No:41 Kahve Büfesi

Birçok kişi büyük bir fincan kahve içme fırsatını kaçırmak istemez, hele iyi bir fiyata kahve ikram eden stand, sergi veya seyyar büfe görürse,hemen bu fırsattan yararlanmak ister.Kahvenin kokusu çoğu insanı çekmek için yeterlidir!

Bu yüzden kahve satışı yapacağınız seyyar büfe kullanmak ya da bir büfe açmak, doğru şekilde yapıldığı taktirde, iyi miktarda para kazandıran akıllı bir seçim olacaktır. Kahveyi sevmeyen birisi olsanız dahi o bölgedeki birçok insana gerekli olan ve beğenilen bir hizmet sunmuş olacaksınız. Hizmet verdiğiniz insanlar sayesinde tek başınıza olmadığınızı hissedeceksiniz.

Kahve büfesi açmak ya da kahveyi seyyar büfede satmak az maliyet gerektiren bir iş değildir. Bu iş için ekipman ve kaynaklara sahip olmak gerekir, gereken ekipmanları kiralasanız bile size bir miktar paraya mal olacaktır.

Önceden kurulmuş ve tanınan işletmelerle rekabet etmek sorun teşkil edebilir ancak franchising antlaşması yaparak bu sorunun üstesinden gelebilirsin.

Amerika’da bu bölgede çok fazla sayıda franchising fırsatları bulunmaktadır. Tam donanımlı bir dükkan açma fikri size cazip gelmiyor ve istediğiniz küçük bir kahve büfesi açmak ise , ayrıca bazı franchising antlaşmaları bu fırsatı da sunmaktadır.

Seyyar kahve büfesine sahip olmak, istediğiniz saatte işe başlamanız gibi daha fazla özgür olmanızı sağlar. Tam zamanlı işinizdeki çalışma saatlerinizi azaltmayı düşünmek için yeteri kadar para kazanıp  bundan sonraki gelirinizi seyyar büfenizden sağlamayı düşünene kadar , seyyar arabanızı koyacağınız bir yer bularak, hafta içi işinizde çalışabilir ve hafta sonları seyyar büfenizle dışarda kahve satışı yapabilirsiniz.

İlk etapta franchising için sermaye yatırmanız gerekmektedir; ancak kahvenin insanları çeken özelliği ve çok satın alınan bir içecek olması göz önüne alındığında, satış yapmaya başladığınız andan itibaren harcamalarınızın karşılığını almaya başlarsınız.

Dışarda olmayı kesinlikle sevmeniz gerekir çünkü seyyar büfeler örtülü olmalarına rağmen yine de hava şartlarından tam anlamıyla etkilenmenizi önleyemez. Ayrıca kahveye ek olarak az çeşitte yiyecek sunabilirsiniz, böylece eklemeli satışlarda bile birçok fırsat yaratılmış olur.

Bir büfe açmak bir sonraki adımdır ve seyyar büfeyle bir oraya bir buraya gitmekten daha uygun gelen bir şans sunar; sabit bir yerde olma şansı. Ayrıca sizi seyyar büfenizi koyacağınız bir oda bulma zorunluluğu gibi bir problemden kurtarır. Her ne kadar kalıcı bir fırsat olsa da büfede tam zamanlı çalışmanız gerekir.

Kısacası, kahve işinde düşündüğünüzden daha fazla fırsatlar bulunmaktadır! Bu işe başlamak için alacağınız kararda, iş için yatırmanız gereken  para miktarı ve çalışabileceğiniz saatler etken olabilir.

Bazı hesaplamalar yapmak ve kendi seyyar kahve büfesini veya stabil büfeyi işleten insanlarla konuşmak, onların bu konuda ne düşündüklerini öğrenmek için iyi bir fikirdir. Bu konuda insanlarla iletişime geçmek istemezseniz, bilgi edinmek için internetten de araştırma yapabilirsiniz.

Kahve kokusunu şimdiden almaya başladınız mı? Eğer yanıtınız ‘evet’se belki de bu sizin aradığınız fırsattır. Hemen şimdi araştırmaya başlayın; çünkü zaman istediğinizi elde etmeniz için verilen en iyi hediyedir. Para kazanmanın yolları arasında en güzel kokuya sahip olanlardan bir tanesine başlamadan önce aşağıdaki formu kullanarak yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mail Okuyarak Para Kazan başlıklı makalemizde email oku kazan, email oku para kazan ve email okuyarak para kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

 • kahve standları
 • kahve standı
 • kahve standi acmak
 • büfede ne satabilirim
 • büfede neler satılır
 • büfede neler satılabilir
 • seyyar kahve arabaları
 • seyyar kahve dükkanı
 • büfe açmak
 • kahve büfesi
You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Para Kazanma Yolları No:41 Kahve Büfesi”

 1. barış çermi dedi ki:

  selam benim aracım var ve aracı tasarlayıp seyyar kahve dükanı yapmak ve istedigim yerde durup satış yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

Leave a Reply