Para Kazanma Yolları No:42 Çamaşırhane Açmak

Halka Açık Çamaşırhane Açma Fikrine Ne Dersiniz?

Bu iş başlangıç için, düşündüğünüz kadar fazla olmasa da, biraz sermaye gerektiren fırsatlardan biridir ancak işletmenizi halka açmaya başladığınız andan itibaren karşılığını almaya başlarsınız.

Bu dükkana insanların gelmesini sağlayacağınız çeşitli yollar vardır. Dükkana biraz yaratıcılığınızı da eklerseniz kesinlikle büyük bir kar elde etme yolunda ilerlemiş olacaksınız.

Bu işe başlamanız için gereken ilk şey; dükkanınız için yer bulmaktır! Çamaşır yıkama makinelerinin bulunacağı bir yere dönüştürmek için kiralık bir yer bulmanız gerekir. Seçtiğiniz yer, küçük işletmenizin başarılı olabilmesinde esastır.

En ideal olanı, kendi çamaşır makinesi olmayan insanların bulunduğu bölgeye yakın olacak bir yer kiralamaktır. Örneğin; turistleri, öğrencileri ve kirada oturanları ya da bir makineyi alamayacak derecede  küçük dairelerde kalanları bir düşünün!

Kuruluş giderlerinin neredeyse tümü binanın yapısına ve gereken ekipmanlara bağlıdır. Kira kontratınızın süresini görüşürken elinizden geleni yapın; ama en azından başlangıçta kontratınızın süresini uzun tutmaktan kaçının.

Ayrıca dükkanınıza koymanız için bozuk parayla çalışan çamaşır makineleri ve kurutucuları kiralamanız gerekir, ama bu bir defa yapılacak olan ana harcamalardır. En başta size para kazanmaktan çok harcama yapıyorsunuz gibi gelse de bir çok küçük işletmelerin kurulması ve çalıştırılması için nakit harcamalar gerekir ayrıca bu işi diğerleriyle karşılaştırdığınızda ne kadar ucuza mal olduğunu görerek şaşıracaksınız.

İşinizin bu olanaklarını gördüğünüz zaman müşterilerinize gönül rahatlığıyla hizmet vermeye başlarsınız ancak işinizde ilerledikçe karınızı nasıl büyüteceğinize de bakmanız gerekir. Ekstra gelir kaynakları eklemek için en kolay yollardan biri, çamaşırhanenin bir köşesine koyacağınız bir meşrubat makinesi ve şeker makinesi kiralamaktır. İnsanlar çamaşırlarının yıkanmasını beklerken yapacakları hiçbir şey yoktur ve beklerken içecek bir şey alma fırsatı ve yemek yemek için bir yerin olması onları memnun edecektir. Ayrıca isterseniz bir sıcak içecek makinesi de temin edebilirsiniz ve tabi bunları uygulayabilmek için ayrı  bir odaya ihtiyacınız olacaktır.

Eğer işinizi daha da geliştirmek istiyorsanız neden bir internet bağlantınız da olmasın ki?Dükkanınıza bozuk parayla çalışan internet terminalleri kurarsanız insanlara beklerken birçok işi yapma , maillerini kontrol etme ve internette gezinme şansı  sunmuş olursunuz.Bu gibi seçenekler insanları bir şeyler yapmak için cezbeder, eğer onlara bu gibi fırsatlar yaratırsan kısa zaman sonunda harcamalarının karşılığını almaya başlarsınız.

Nasıl fikir beğendiniz mi? O zaman belki gazetedeki uygun kiralık dükkanlara bakmaya başlamanın zamanı gelmiştir! Aşağıdaki formu kullanarak yorum yazabilirsiniz! İyi şanslar.

Bir önceki yazımız olan Mail Okuyarak Para Kazan başlıklı makalemizde email oku kazan, email oku para kazan ve email okuyarak para kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • çamaşırhane açmak
  • çamaşırhane açmak için ne gerekli
  • çamaşır yıkama evi açmak istiyorum
  • çamaşırhane açmak istiyorum
  • çamaşırhane nasıl kurulur
  • çamaşır yıkama dükkanı açmak
  • çamaşırhane
  • çamaşırhane kurma maliyeti
  • çamaşırhane kurulum maliyeti
  • çamaşırhane işi nasıl
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply