Para Kazanmanın Yolları No:17 Evcil Hayvan ve Ev Bakıcılığı

Evcil Hayvan ve Ev Bakıcılığı Yaparak Para kazanmak

Evcil hayvan ve ev bakıcılığı yaparak para kazanmak zannettiğinizden çok daha kolay. Çoğu aile çift gelirli olup, kendileri ve hayvanlarının arzu ettiğinden çok daha fazla evi boş bırakırlar. Bu ailelerin çoğu evlerinde kalmaları veya hayvanlarına bakmaları için para ödemeye çok isteklidirler.

Güvenlik Amaçlı Ev Bakıcılığı

Çoğu konut sahibi kendileri çeşitli sebeplerle evde yokken evlerinde oturmaları için birilerini tutarlar ama güvenlik her zaman listenin başında gelir. Mahallede hırsızlar geziniyorsa, genellikle hangi evlerin hangi günlerde boş olduğunu bilirler. Evde oturması için birini kiralamak sadece hırsızları evden uzak tutmaz , aynı zamanda ev sahiplerinin güvenlik kaygısı taşımadan evi rahatlıkla terkedebilmelerine olanak sağlar. Ek olarak, bundan para kazanıyorsunuz!

Evcil Hayvanlarla Oturmak

Günümüzde herzamankinden daha fazla aile evde en az bir hayvan besliyor. Bu durum evcil hayvan endüstrisi için iyiyken sahipleri çalışırken evde yalnız kalan hayvanlar için kötü bir durumdur. Ama onlar yokken eve gelip köpeklerini biraz gezdirecek veya sadece evde yanında oturacak güvenilir biri olsa durum değişir. İşte burası sizin devreye girip günü kurtardığınız yer! Evde oturup hayvanlara bakarak veya kendilerini çok yalnız hissetmesinler diye sadece eşlik ederek para kazanabilirsiniz. İster inanın ister inanmayın ama insanlar bu hizmetler için para ödemeye çok istekliler. Eğer yeterli saat çalışıp yeterince düzenli müşteri edinirseniz, ev ve hayvan bakıcılığı yaparak iyi paralar kazanabilirsiniz.

Otellerde Hayvanlı Müşteriler var

Yerel oteller hayvanlarına bakıp gezdirerek iyi para kazanabileceğiniz potansiyel müşteriler bulmak için harika yerlerdir. Bugün her zamankinden çok insan tatile çıkarken evcil hayvanlarını da beraberlerinde götürüyorlar, özellikle köpeklerini. Ama çoğu zaman yanlarında hayvanları varken yapamadıkları bazı şeyleri yapmak isterler ve kendileri dışarda temiz bi hava alıp egzersiz yaparken otel odasında hayvanlarıyla oturup bakacak veya biraz gezdirecek birilerini tutmayı çok isterler.

Ben çoğu kez iki alman çoban köpeğimle seyahat edip sevgili dostlarım bana eşlik edemeyeceği için bazı çok sevdiğim aktivitelerden vazgeçmek zorunda kalmışımdır. Yabancı bir şehirde yabancı bir otelde kalırken hayvanlarımla ne yapacağım hakkında bir fikrim yoktu. Otel ben yokken hayvanlarıma bakıp biraz gezdirecek birileriyle ilgili bir kart veya broşür verse bundan büyük mutluluk duyardım.

Reklam

Ev ve hayvan bakıcılığı yaparak iyi para kazanmanın ilk adımı çevrenizde tanınır hale gelmenizdir. Bazı kart ve broşürler basıp onları dağıtabilecek veya asabilecek halka açık yerlere verin. Ailenizden ve arkadaşlarınızdan reklamınızı yapmalarını isteyin. İnternetle aranız iyiyse, kişisel bilgileriniz ve iletişşim bilgilerinizin olduğu, işiniz hakkında bilgi veren bir web sitesi bile kurabilirsiniz. Sizin bölgenizde seyahat etmeyi planlayanlar için harika olacaktır bu.

Bir önceki yazımız olan Mail Okuyarak Para Kazan başlıklı makalemizde email oku kazan, email oku para kazan ve email okuyarak para kazan hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

 • evcil hayvan bakıcılığı
 • evcil hayvan bakıcısı arayanlar
 • hayvan bakıcılığı mesleği
 • hangi hayvandan para kazanılır
 • evcil hayvan bakıcısı
 • evde hayvan besleyerek para kazanma
You can leave a response, or trackback from your own site.

7 Responses to “Para Kazanmanın Yolları No:17 Evcil Hayvan ve Ev Bakıcılığı”

 1. serkan dedi ki:

  İşte güzel bir kazanç kapısı daha görüyorum. Bu işten beklentiye bağlı olarak gelir artış gösterebilir veya azalabilir. Düşünüyorum da sadece bu işle uğraşmak isteseniz ve çalışma bölgesi olarak tatil mekanlarının bulunduğu yerleri seçerseniz iyi reklam ile güzel bir gelir elde edilebilir diye düşünüyorum.

 2. Kadir dedi ki:

  Serkana katılıyorum özellikle tatil yerlerinde insanlar hayvanlarını emanet edecekleri hayvan otellerini çok arıyor. Üstelik hayvan otelleri çok pahalı olabiliyor. Doğru bir reklam stratejisi ile iyi gelirler elde edilebilir. Ayrıca sadece hayvanları yürüyüşe çıkarmak gibi hizmetlerle dahi bir gelir kapısı tutabilirsiniz. Ayrıca ev bakıcılığı da en rahat mesleklerden olsa gerek 🙂

 3. Emir dedi ki:

  Eğer boş zamanınız varsa hayvanları seviyorsanız bakacakta yeriniz varsa tadından yenmeyecek bir iş bakacak yer çok önemli değil ancak apartmanda oturuyorsanız komşularınızı rahatsız edebilir. Ama hayvanlar insan dostudur ve güvenilir bu güvence sayesinde iyi paralar kazanabilirsiniz. Ben deneyeceğim şahsen para var gibi duruyor

 4. Olcay dedi ki:

  Zor bir iş olsa gerek, örnek olarak köpeğe veya kediye fobisi olan insanlar için zor bir durum 😀 ee diyemez ki ben bunlara bakamam diye, genellikle tatilde bu tür olaylar ile karşılaşabilinir galiba, yada gerçekten hayvanlarına önem veren insanların hayvanlarına bakarak iyi paralar kazanılabilir düşüncesindeyim.

 5. Okan dedi ki:

  Bunun için mustakil evinin olması lazım ayrıca Türkiye’de pek bu işi yapamazsınız. Sadece elit bölgelerde bulunan insanların hayvanlarına bakıcılık yapabilirsiniz.Ama oradada rekabet vardır sadece siz yoksunuz 🙂 .Bu yüzden farklı yollara başvurmalısınız.

 6. Bakıcı dedi ki:

  Bizim bölgemizde olmaz bu iş insanlar zaten evcil hayvan beslemiyor. Ama büyük şehirlerde bu iş gayet güzel hayvan sever birisi olarak ben bu işi yapabilirim. Eğer Ankara bölgesinde bu işi verecek kişiler varsa bana ulaşabilirler

 7. Creative dedi ki:

  Bu meslek hayvan severler için güzel bence.Uzun yola çıkan hayvanını yanında getirmekte sıkıntı yaşayanlar belki sizin kapınızı çalabilir.Eğer ki bu konuda bilgili olduğunuzu kanıtlarsanız başka kapılar da açılabilir.Yapacağınız birkaç gün yada hafta hayvana bakmak.Aklıma gelmişken bu mesleğin sıkıntısı ne olabilir diye hayvanını hazır bakıcı ev bulmuşken bırakıp gitmekte var çünkü günümüzde hayvanına bakamayıp sokağa atanları hepimiz biliyoruz.

Leave a Reply