Posts Tagged ‘borsa’

Beşiktaş Borsada Rakiplerini Yendi

Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın karşılaşma heyecanları sadece sahada değil borsa piyasasında da devam ediyor. Hisse fiyatları ile birbirlerinin rakibi olurken Beşiktaş’ın yarışı önde götürdüğü görülüyor. Yılbaşından bu yana kendine yatırım yapanların parasını iki katına çıkaran Beşiktaş’ın bu yükselişi yatırımcıların yüzünü güldürdü. Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ hisseleri, artışını sürdürerek yıl sonu kapanışına göre getirisi % 100 kadar […]

Boyner Borsa Yolculuğunu Bitirdi!

1996 tarihinde borsaya giren Boyner bu zaman kadar 130 kat değer kazanıp borsa yolculuğunu bugün bitirdi. Boyner Büyük Mağazacılık (BOYNR), 17 Haziran 1996 tarihinde Çarşı Büyük Mağazacılık ismi ile İstanbul Borsasında işlem görmeye başladı. 20 yıl süren borsa yolculuğunu da bugünden itibaren bitirdiğini açıkladı. 1996 senesinde hisse başı 2,3 kuruşluk bir fiyatla %15’i halka açılan […]

Başbakan Borsa Müjdesi Verdi!

Başbakan Ahmet Davutoğlu Borsa İstanbul – Borsa Konya işbirliği imza ile gong törenine katıldı. Katıldığı bu törende konuşma yapan Ahmet Davutoğlu, müjdeyi vererek Ürün İhtisas Borsa’sının en kıza zamanda kurulmuş olacağını söyledi. Ayrıca bu kısa zamanda kurulacak olan ürün ihtisas borsası ile birlikte artık tarım ürünlerinin depoculuğunu da Toprak Mahsulleri Ofisi’nce yapılmayacağını yalnız bunu özel sektörün yapacağını belirtti.

Milliyet Borsa

Hisse senedi, borsa dünyasında alım ve satımının yapıldığı bir nevi kazanç sağlayan araçlardır. Borsa piyasasında hisse senedi alımı ve satımı kâr amacıyla yapılmaktadır. Borsa dünyasında bulunabilmek ve hisse senedi satıp, alabilmek için çeşitli resmi kurumlardan belgeler ve izinler almanız gerekmektedir.

Hisse Senedi Önerileri

Hisse senedi önerileri çoğu sosyal paylaşım sitesinde, kim tarafından yönetildiği belli olmayan borsa sitelerinde vb. herhangi yerlerde artık kolaylıkla yapılmaktadır. Borsa piyasasında bulunan insanların çoğu kazanmayı amaç edindikleri için ne yazık ki yapılan yorumlara kulak asmamayı değil aksine insanların yorumlarına kendi bilgi ve tecrübelerinden daha çok güveniyor.

Online Borsa

Eskiden borsadan sadece özel devlet televizyonları ve radyolardan duyurular sayesinde bilgilendirilme yapılırken şimdilerde özellikle online borsa olarak yani internet üzerinden bir çok işlemi yapmak oldukça mümkün bir hale geldi.

Borsa Diyalog

Günlük yaşantımız dâhilinde borsa ile ilgili olarak bu alandan gelir elde etmek gibi bir düşünceye sahipseniz borsa terimlerini yakından takip etmeniz, borsada olan biteni anlık olarak canl canlı takip etmeniz ve borsa diyalogları ile ilgili olarak yakından haberdar olmanızda fayda olacaktır. Kullanacağınız borsa bilginize daima yenisini eklemeniz ve içeriğinde neler olup neler bittiğini yakından takip etmenizde sizin için daima artı bir değer sağlayacaktır.

İMKB 30 Hisseleri

Öncelikli olarak şuna dikkat etmemizde fayda var ki bazı işlemlerin büyük bir hacme sahip oluyor olması ile beraber borsa piyasasında sermaye piyasalarının dikkat edilmesine ve vurgu yapıldığı bir öneme sahip olan hisseler İMKB 30 endekslerini göz önüne çıkarıyor.

Canlı Borsa İzle

Günlük olarak canlı borsa izlemek isterseniz öncelikli olarak bir takım para birikiminiz olmuş olmalıdır. Bu durumda yatırım yapmak isterseniz sizler çeşitli kaynaklar dâhilinde canlı borsa izleme imkânına sahip olabilirsiniz. İzleme yapabilmek için banka hesabınız dâhilinde ya da aracı kurum dâhilinde anlık olarak gidişatı görebilir ve analizlerinizi sağlayabilirsiniz.

Borsa Terimleri

Aracılık: Borsa’da yatırım yapılacaksa mutlaka bir aracı kurum ile beraber çalışmalarınızı yürütmenizde fayda olacaktır. Geçmişten kalan bir hisse senedine sahipseniz doğrudan yapmanız gereken şey merkezi kayıt kuruluşuna dahil edildikten sonra doğrudan size bir hesap açılıyor ve akabinde çalışmalarınızı sürdürme imkânına sahip olabilirsiniz.