Posts Tagged ‘ekonomi’

Mehmet Şimşek: Tasarruf Yönünden Zayıf Bir Ülkeyiz Dedi

Türkiye’de tasarruf oranını oldukça düşük bulan Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı olan Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faizleri yüksek bulmasını haklı bularak dış kaynağa ihtiyaç duyduğumuzu söyledi. Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı olan Mehmet Şimşek, cumhurbaşkanımızın faizleri yüksek bulmasında çok haklı olduğunu, neden yüksek olduğuyla ilgili bir çalışma yapılması ve araştırılması gerektiğini söylerken, ülkemizin harcamalarının düzenli […]

Maliye Bakanı Naci Ağbal Ekonomi İle İlgili Açıklama Yaptı

Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin düzenlediği toplantıya katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi konusunda açıklama yaparak bazı sorulara açıklık getirdi. Ayrıca vergi affının söz konusu bile olamayacağını söyleyen Maliye Bakanı Naci Ağbal, böyle bir çalışmalarının olmadığını geçen sene yeniden yapılandırmaya gidildiğini belirtti. Bakan Naci Ağbal Petrol Fiyatlarındaki Düşüş Sevindirici Dedi Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Muhabirleri Derneği’nin […]

Hürriyet Ekonomi

Hürriyet ekonomi , ziyaretçilerini yukarıda belirtilen alanlar ve kelime gruplarının türevleri hakkında her gün güncel olarak bilgi veren , fiyat aralıkları arasında yaşanan farklılıkları, fiyat gruplarının cinse göre dağılımını ve canlı olarak gözlenen değişimleri kullanıcılara göstermektedir.

Mikro Ekonomi Nedir?

Mikro ekonomiyi bir göle benzetirsek makro ekonomiyi ise bir denize benzetmek mümkün olacaktır. Mikro ekonomiye, makro ekonomi için bir alt basamak olarak da bakabilmeniz mümkündür.

Ekonomi Haberleri

Ekonomi haberleri denildiğinde akla ilk gelen şey döviz ve altın kurları gelir. Aslında ekonomi haberlerinde şirketlerin maliyetleri dahil olmak üzere bir çok konu adı altında yayınlanan konulara ekonomi haberleri denilebilir.

Ekonomi Gazeteleri

Ekonomi gazeteleri yatırımcıların yatırımlarını gerçekleştirirken dikkat etmesi gereken hususlar hakkında ayrıntılı bilgiler sunmaktadır. Yatırımcıların yatırım yapacakları ticari yatırım sisteminin üzerinde büyük etkiler oluşturan olaylar hakkında detaylı bilgiler vermektedir. Aynı zamanda da bu olayların yatırım yapılan ticari yatırım sistemleri üzerinde yaratacağı etki hakkında analizler ve tahminler sunmaktadır.

Haber Ekonomi

Dilimizde iktisat olarak da telaffuz edilen ekonomi, üretim, dağıtım, ticaret, tüketim, bölüşüm ve değişim ile alakalı etkinliklerin tamamı ile, bu etkinliklerin aktivitelerini inceleyen ve gözlemleyen bir bilim dalı olarak kısaca özetlenebilir.

Keynesyen Ekonomi

Tüm dünya üzerinde ilk olarak ortaya çıktığı tarih olan 20. yüzyıl’da İngiliz ekonomist John Maynard Keynes fikir ve görüşlerini temel almakta olan makroekonomik bir terim olarak kısaca özetlenebilir. Bu ekonomi sistemi özel sektörünün genel olarak ve yoğunluklu olarak görüldüğü ama kamu sektörünün büyük etki sahibi olmakta olduğu karma bir ekonomiyi ileri savunmaktadır.

Habertürk Ekonomi Yazarları

Ekonomi dünyasını takip eden kişiler için ise Habertürk ekonomi eşi benzeri bulunmayacak haberler, incelemeler ile dolu olan takip edilmesi gereken bir kuruluş. Pek çok gazete ve kuruluşun ekonomi hakkında yazdıkları yazılar ne yazı ki Habertürk ekonomi yazarları ile kıyaslanabilecek seviyede değil.

Ekonomi Nedir?

Ekonominin asıl amacı ise insanların üretimini ve bu üretimin aşamasında kullanılacak üretim kaynaklarının hangi biçimde kullanılacağına yardımcı olur. Ekonomi sayesinde insanlar günlük yaşamını sürdürebilir ve belirli kazanç sağlayarak huzurlu bir şekilde yaşamasına olanak sağlar.