Şubat Ayı Açlık Sınırı Belli Oldu

Türkiye’de bu ay da açlık ve yoksulluk sınırı belli oldu. Her ay Memur- Sen’in yaptığı araştırmalar sonucunda bu ay Türkiye’de yaşayan 4 kişinin yaşadığı bir ailede yoksulluk sınırı 4.143,70 lira olurken, açlık sınırı 1.544,42 lira olduğu açıklandı.

Memur – Sen’in araştırmaları sonucunda Şubat ayı açlık ve yoksulluk sınırı ortaya çıktı. Bu sonuçlara göre Türkiye’de yaşayan aile fertleri sayısının 4 olduğu bir ailenin yoksulluk sınırı 4.143,70 lira, açlık sınırı ise 1.544,42 olarak belirlendi.

Gıda Maddelerindeki Artış ve Azalışlar

Yine yapılan araştırmalar sonucunda Şubat ayında bir önceki aya göre gıda fiyatları % 0,67 arttı. En büyük artış kuru soğanda yaşanırken, en büyük azalış domateste yaşandı.

Giyim Düşüş Yaşandı

Gıdanın yanı sıra giyim sektöründe de düşüş görüldü. Giyim fiyatları bir önceki aya göre % 4,9 düşüş yaşadı. Giyimde en fazla fiyat artışı % 1,95 ile iç çamaşırında olurken, en fazla düşüş % 13,62 ile bayan çizmesinde oldu.

Haberleşme, Ulaşım ve Sağlık Alanında Yükselme Oldu

Şubat ayında bir önceki aya göre fiyatlarında yükselme olan alanlar haberleşme,ulaşım ve sağlık alanında oldu. Haberleşme fiyatları % 0,43 artarken, sağlıkta ki artış % 0,94 oldu. Bunların yanında ulaşımda da bir yükseliş görüldü. Bu yükseliş piyasaya % 1,59 olarak yansıdı.

Erkek Berberi Artışı % 2,02 Oldu 

% 0,58 artışın olduğu görülen kişisel temizlik ve bakım ürünlerini % 2,02 ile erkek berberi izledi. Temizlik ve bakım ürünlerinde ki indirim ise bebek bezi ve tuvalet kağıdında oldu.

Bir önceki yazımız olan Çeviri Yaparak Para Kazanmak başlıklı makalemizde çeviri işleri ingilizce türkçe, çeviri para kazanma ve çeviri yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply