Al Sat Yaparak Para Kazanmak: 70+ Kazandıran Ürün Fikri!

Al Sat Yaparak Para Kazanmak: 70+ Kazandıran Ürün Fikri!

paraci
paraci Kasım 24, 2023
Yayın Tarihi 2023/11/24 at 3:31 PM
Al Sat Yaparak Para Kazanma

Türkiye’de vatandaşların ekonomik olarak zorluk yaşıyor olması, beraberinde yeni iş fırsatlarını aramayı getirdi. Kendi işimi yapmak istiyorum diyenlerin ise en büyük hayali al sat yapmak. Peki, al sat yaparak para kazanmak mümkün mü? Örneklerimizle bu içerikten öğrenin…

Al sat yapılacak işler için fırsatlar oldukça fazla. Doğru ürünü ya da hizmeti satarak muhteşem gelirler elde edebilirsiniz. Eğer siz de ne alıp satabilirim diyorsanız, içeriğimizi detaylı olarak inceleyin. O halde al sattan para kazanmak için detaylar gelsin… 🙂

Al Sat Yapılacak İşler Nelerdir?

Al Sat Yaparak Para Kazanmak
Al Sat Yaparak Para Kazanmak

İnternet üzerinden ve evinizden çıkmadan al sat yaparak para kazanmak mümkündür! Günümüzde kişiler, doğru ürünleri bularak e-ticaretten para kazanıyor. Al sat fikirlerini dilerseniz kendi işinizi kurmak için dilerseniz ek gelir modeli yaratmak için kullanabilirsiniz.

Al sat para kazanma mantığında temel olarak ürünleri ucuza alıp pahalıya satmak yatıyor. Ancak unutmamak gerekiyor ki; al sattan para kazanmak için fiyatlar kadar ürünleri nasıl pazarlayabileceğiniz de önem taşıyor.

Bu bakımdan al sat yapılabilecek ürünleri iyi bir şekilde analiz ederek bulmalısınız. Sürece dair tüm ürün fikirlerini ve detaylarını sizler için listeledik… İşte detaylar!

Ne Alıp Satabilirim? Diyorsanız Bunlara Dikkat!

Ürün pazarlama noktasını atlarsanız ürünleriniz her ne kadar ucuz olursa olsun atışa sunduğunuz halde elinizde kalabilir. İşte bu nedenle başlamadan önce muhakkak bir pazarlama stratejisi ile ilgili araştırma yapmanız gerekiyor.

Siz de al sat yapıp para kazanmak istiyorsanız, unutmamalısınız ki ticaretin en önemli kuralı sürekliliktir. Yani sürekliliği sağlamadan al sat yaparak para kazanmak çok da mümkün görünmüyor.

Para akışını sürekli sağlayabilmeniz için en doğru ürünü hedef kitle ile buluşturmanız gerekmektedir. Birbirinden farklı stratejiler ile toptan ürün alıp satarak para kazanmanız mümkündür. Stratejiyi oluşturduğunuzda 1000 TL ile al sat dâhi mümkündür. Hepsi için detayları inceledik…

Öneri içerik: Hızlı Para Kazanma Yöntemleri

Al Sat Yaparak Para Kazanmak: Hangi Ürünler Kazançlıdır?

Alım Satım Yaparak Para Kazanmak
Alım Satım Yaparak Para Kazanmak

İnternetten kolayca al sat yaparak para kazanmak için sizler için bir takım ticaret fikirleri oluşturduk. Oluşturduğumuz ticaret fikirleri listesine göz gezdirebilirsiniz. Al sat yapılacak işler için birbirinden farklı örnek ürünleri detaylarıyla açıkladık.

Al sat yaparak para kazanmak için aşağıdaki ürün fikirleri sizlere yardımcı olacaktır:

 1. Telefon Aksesuarları
 2. Çocuk Ürünleri & Oyuncakları
 3. Dekorasyon Ürünleri
 4. Araba Aksesuarları
 5. Kozmetik Ürünleri
 6. İkinci El Eşya Alım Satımı
 7. Organik Çay
 8. Gözlük
 9. Bez Çanta
 10. Dekoratif Mumlar

Ne alıp satabilirim diyenler için yukarıdaki 10 ürünü detaylarıyla inceleyeceğiz. Ancak al sat fikirleri bunlarla sınırlı kalmayacak! Hadi detayları aktaralım… 🙂

1- Telefon Aksesuarları

Cep telefonları büyük küçük herkesin vazgeçilmezi haline geldiği için cep telefonu aksesuarlarına olan talep de artış gösterecektir. Al sat yaparak para kazanmak için bitmek bilmeyen bir talepten bahsediyoruz!

Özellikle gençlerin hoşuna gidebilecek renkli ve desenli aksesuarlar çoğunlukla tercih ediliyor. Al sat yapılabilecek ürünler arasında cep telefonu aksesuarları ile ayda 5.000 TL kâr edebilirsiniz.

2- Çocuk Ürünleri & Oyuncakları

Çocuklar için kitaplar, kıyafetler, beslenme ekipmanları ve oyuncaklar oldukça iyi bir kazanç sağlayabilir. Al sat yaparak para kazanmak istiyorsanız, bebek ve çocuk ürünleri harika bir fikir olabilir.

Al sattan para kazanmak için çocuk ürünlerine yönelirseniz aylık 10.000 TL bandında bir gelir oranı ile başlayabilirsiniz.

3- Dekorasyon Ürünleri

Dekorasyon Ürünleri
Dekorasyon Ürünleri

Ne alıp satabilirim diyenlere özel bir ürün fikrimiz var: Dekorasyon ürünleri!

İnsanlar ev ofis ve iş yerleri için devamlı dekorasyon ürünleri arayışında bulunmaktadır. Kapı süsleri, çerçeveler, dekoratif mumlar ve duvar saatlerinden tutun perde, sehpa ve dolaplara kadar birbirinden şık ev tekstili ürünler ve dekorasyon ürünleri satışı yapabilirsiniz.

Dekorasyon ürünlerinin satışıyla aylık 10.000 TL kâr elde edebilmeniz mümkündür. Ek gelir fikirleri açısından gayet güzel bir kazanç sayılabilir!

Öneri içerik: Para Kazandıran İş Fikirleri (Sermayeli – Sermayesiz)

4- Alım Satım Yaparak Para Kazanmak: Araba Aksesuarları

Araçlar için birbirinden fazla parça gerektiği için bu alanda bol kazanç elde etmeniz mümkündür. Özellikle güneşlikler ve araba koltukları en çok tercih edilen ürünler arasında ilk sıralarda yer aldıkları için oldukça rağbet görecektir.

Al sat yaparak para kazanmak için araba aksesuarlarını tercih edebilirsiniz. Günümüzde birçok kişi al sat yapılabilecek işler arayışında bu ürünlere yöneliyor. Araba aksesuarlarında yeteri kadar müşteri bulursanız aylık 25.000 TL gibi kazançlar söz konusu olabilir.

5- Al Sat Yaparak Para Kazanmak: Kozmetik Ürünleri

Çeşitli kozmetik ürünleri satın alarak bunları güzel bir kar oranı ile satışa sunabilirsiniz. Bakım ürünlerinin kullanımında yaş kategorileri de düştüğü için müşteri kitlesi oldukça artmıştır. Al sat fikirleri açısından da bu talebin önemi büyüktür.

Al sat işlemlerinde çok para kazanmak istiyorsanız kozmetik ve bakım ürünleri kategorisinde bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Kadınlara yönelik ürünler satmak, ticarette başarıyı getirecek altın anahtar olabilir!

Kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinin alım satımını yaparak aylık 20.000 TL gibi kârlara ulaşabilirsiniz.

6- İkinci El Eşya Alım Satımı

Al sat yapılacak işler için talebe göre hareket etmeye devam edelim. Günümüzde sıfır eşyaların pahalı olması, insanların daha çok ikinci el eşya almasına neden oluyor. Buradan da al sat yaparak para kazanmak için harika fırsat doğabilir!

Özellikle web site aracılığı ile popülerliğini arttıran  ikinci el eşya satışları ile inanılmaz oranda kazançlar elde edebilirsiniz. Piyasadan ikinci el ev eşyaları elektronik eşyalar ve kıyafetler toplayarak kazanç sağlayabilirsiniz. İkinci el eşya satışı için şu platformları tercih edebilirsiniz:

 • Letgo
 • Dolap
 • Gardrops
 • Sahibinden

2. el eşya satışı yaparak aylık 5.000 TL gibi rakamlar kazanabilirsiniz.

7- Organik Çay

Organik Çay: Al Sat Fikirleri
Organik Çay: Al Sat Fikirleri

Al sat fikirleri açısından özgün bir ürün fikriyle geldik: Organik çaylar! Günümüzde organik ürünlere olan talep giderek artmaktadır. Kişiler daha çok organik ürünler tüketirken bu ürünlerin başında da çaylar geliyor.

Üstelik kâr marjı yüksek olan bu ürüne ulaşmanız da oldukça kolay! Farklı çay türlerine de satışınızda yer vererek kazancınızı katlayabilirsiniz. Organik çay için al sat yaparak para kazanmak aylık olarak 20.000 TL düzeyinde gerçekleşebilir.

8- Gözlük

Gözlük, tüm zamanların en önemli ihtiyaçlarından birisi olmuştur. Talebin bu denli fazla olması, al sat yaparak para kazanmak için eşsiz fırsatlar sağlıyor. Alım satım yaparak para kazanmak istiyorsanız, gözlük ilk tercihlerinizden birisi olmalıdır.

Kâr marjı yüksek olan bu ürünün alım satımını yaparak 10.000 TL ek gelir elde edebilirsiniz.

9- Bez Çanta

Çevre duyarlılığı, kişilerin son zamanlarda önem verdiği konulardan birisi oldu. Giderek de önemli olmaya devam edecek gibi görünüyor. Bu anlamda kişilerin ilk vazgeçtikleri ürünler elbette plastik poşetlerdir. Bu ürünlerin yerini ise bez çantalar almaya başladı!

Al sat yaparak para kazanmak için bez çantaları tercih edebilirsiniz. Sürekli alışveriş yapan insanlar, bez çantaya olan talebini giderek artıracaktır. Buradan aylık 15.000 TL gibi kazançlar elde edebilirsiniz.

10- Dekoratif Mumlar

Dekorasyon ürünlerinde de bahsettiğimiz üzere dekoratif mumlara olan talep de giderek artıyor. Özellikle 100 TL ile al sat yapmak gibi fikirleriniz varsa dekoratif mumlar harika bir başlangıç noktası olabilir. Toptan alımlarda elbette daha ucuza alabilir ve kârınızı artırabilirsiniz.

Al sat yaparak para kazanmak için dekoratif mumları tercih ettiğinizde aylık 5.000 TL gibi ek gelirler ile başlayabilirsiniz.

Sizler için al sat yapılabilecek ürünlerden en önemli 10 tanesini detaylı olarak aktardık. Peki, al sat fikirleri bunlarla mı sınırlı? Hayır! Diğer ürün fikirlerine geçelim…

İlginizi çekebilir: Para Kazandıran Uygulamalar 2024

Alım Satım Yaparak Para Kazanmak İçin Ürün Önerileri

Al Sat Yap Para Kazan
Al Sat Yap Para Kazan

Al sat yaparak para kazanmak, hemen her dönemin en popüler iş fikirlerinden birisi olmuştur. Günümüzde ise e-ticaret potansiyelinin artması, insanların alışveriş alışkanlıklarının değişmesine neden oldu.

Aşağıdaki tabloda alım satım yaparak para kazanmak için 60 ürün önerisini bulabilirsiniz:

Nail Art ÜrünleriHalhalMinderTabakMumŞapka
BandanaGüzellik ÜrünleriOrtopedik YastıkKarton BardakKalemLens
FularKitapDeprem ÇantasıOrtopedik AyakkabıVintage Kıyafetİmitasyon Ürünler
Renkli ÇorapKupa BardakTamir EkipmanlarıRobot SüpürgeTaş PlakAyakkabı
Kar KüreleriPaspasBeşikGrillZeytinyağıYastık Kılıfı
Dekoratif ÇiçekKitap AyracıBilgisayar AksesuarlarıMüzik KutusuBaharatKuruyemiş
Tekstil ÜrünleriBereTelevizyonEnstrümanlarBakliyatPlastik Bardak
KüpeAkıllı SaatÇadırMama TabağıKinoaToptan Giyim Ürünleri
KolyeSineklikAteş ÖlçerAnason YağıDetoks ÜrünleriTarım Malzemeleri
BileklikKulaklıkTermosYüz Temizleme AletleriLokumMatcha Tozu
Al Sat Yapılacak İşler

Al Sat Yaparak Para Kazanma Süreci ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alım satım yaparak para kazanmak, ürün fikirlerinden de ötesinde plan ve strateji gerektiren bir iştir. Bu nedenle işin daha başındayken süreci en iyi şekilde planlamanız ve yönetmeniz gerekiyor.

Alım satım yaparken aşağıdaki önerileri dikkate almanız faydalıdır:

 • Hedef Kitle Belirleyin: Piyasadan kolaylıkla elde edebileceğiniz bilgiler ışığında ulaştığınız müşterilerin kitlesini belirledikten sonra seçeceğiniz tüm ürünlerin hedef kitlenizin taleplerine karşılık verdiğinden emin olun.
 • Sermaye Belirleyin: Kendinize bir plan oluşturarak bu plan süreci ile ilgili bir takım kontroller oluşturun. Al sat yaparak para kazanmak için önemli bir adım da sermaye belirlemektir.
 • Satılacak Ürünleri Belirleyin: Hedef kitle ile örtüşecek şekilde ürün tercihi yaptığınız zaman ürünlerinin tamamı kısa süre içerisinde satılacaktır. Ürünlerin maliyeti kesinlikle satış fiyatından düşük olmalıdır. Al sat fikirleri ile sizlere sunduğumuz 70’den fazla ürün başlangıç için idealdir.
 • Sosyal Medyayı Kullanın: Sadece web siteleri ile sınırlı kalmayıp müşterileriniz ile ilgili en doğru sosyal medya platformunu belirleyerek medya üzerinden de kanallar kullanın.
 • Tanıtım ve Reklam Faaliyetlerine Önem Verin: Tanıtım ve reklam gibi ekstra maliyetli işlemler için daima bütçe ayırmanız gerekmektedir. Bu işlemler her ne kadar maliyetli görünse de daha fazla kişiye ulaşabilmek için şarttır.

Bu unsurları her aşamada dikkate almanız önemlidir. Alım satım yaparak para kazanmak konusunda sermaye miktarı önemli değildir. Yani 1.000 TL ile al sat yapmak ile 20.000 TL ile al sat yapmak arasında ürün çeşitliliğini sağlamak dışında bir fark yoktur.

İlginizi çekebilir: Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları

Sıkça Sorulan Sorular

Alım Satım İşleriyle Para Kazanmak

Al sat yaparak para kazanmak için sizlere ürün fikirleri, iş planı ve strateji önerileri sunduk. Şimdi sıkça sorulan soruları yanıtlayalım:

Hızlı al sat nasıl yapılır?

Hızlı al sat yapmak için ikinci el platformları idealdir. Ancak e-ticaret pazaryerlerinde de bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmakta hızlı al sat işlemleri için önemlidir.

Alım satım işleri ne kadar kazandırır?

Bu iş aracılığıyla ne kadar kazanacağınız ürüne, pazarlama stratejinize ve kâr marjınıza bağlıdır. Ancak başlangıç için 5.000 TL – 10.000 TL arasında ek gelir elde etmek idealdir.

Bu Makaleyi Paylaş
2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir