Ödev Yaparak Para Kazanmak: Bilinmeyen 10 Yöntem!

Ödev Yaparak Para Kazanmak: Bilinmeyen 10 Yöntem!

Aykut Editor
Aykut Editor Aralık 5, 2023
Yayın Tarihi 2023/12/05 at 10:26 AM
Ödev Yaparak Para Kazanma
Ödev Yaparak Para Kazanma

Başkalarının ödevlerini yaparak para kazanmak ister misiniz? Birçok kişi ödev yapıp para kazanmak konusunda araştırma yapıyor. Bu içerikte sizlere online ödev yaparak para kazanma uygulamalarından ve yöntemlerinden bahsedeceğiz…

İlk olarak ödev yap para kazan sistemini kısaca tanıtıp sonrasında nasıl para kazanabileceğinizi açıklayacağız. Ödev yaparak evden para kazanmak, sizler için harika bir ek gelir kapısı olabilir! Hadi o halde Proje Kurdu, Google, Bionluk gibi kaynaklar aracılığıyla ödev yaparak nasıl para kazanılır? Birlikte öğrenelim! 🙂

Ödev Yap Para Kazan Nedir?

Ödev Yap Para Kazan
Ödev Yap Para Kazan

Evden ödev yaparak para kazanmak, günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte siteler ve uygulamalar aracılığıyla mümkündür. Birçok öğrenci ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyindeki ödevleri yaptırmak için para ödüyor! Bu sisteme genel olarak ödev yap para kazan sistemi adı verilir.

Genel olarak sosyal medya sayfaları, forum siteleri, freelance siteleri ve kendi sosyal çevreniz olmak üzere belirli yöntemler mevcuttur.

Ödev yaptırmak isteyen kullanıcıları bu platformlarda bularak ödev yapıp para kazanmak mümkündür. İnternetten ödev yaparak para kazanmak için hemen herkesin bu platformları tercih ettiğini söyleyelim. Peki, bu sistem ile nasıl para kazanılır? İşte yanıtı….

Online Ödev Yaparak Para Kazanmak: Nasıl Yapılır?

Öğrencilerin ödevlerini yaparak para kazanmak istiyorsanız, öncelikle onlara ulaşmalısınız! Ödev yaparak para nasıl kazanılır? Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • İlk olarak kendi sosyal çevrenizden başlayabilirsiniz. Özellikle üniversite öğrencileri, WhatsApp üzerinde sınıf grubu kurabiliyorlar. Katılarak çevrenizi genişletebilir, öğrencilerin ödevlerini yaparak para kazanabilirsiniz.
 • Herhangi bir site ya da platform aracılığıyla işi aldığınızda ödevin ne şekilde yapılacağı size aktarılıyor. Siz de Word, PowerPoint, Excel gibi ofis programları aracılığıyla ödevi tamamlayıp geri yolluyorsunuz. Karşılığında da anlaştığınız tutarda kazanç elde ediyorsunuz.
 • Google ödev yaparak para kazanmak için harika fırsatlar sunuyor. Ödev yaptırmak isteyen öğrencilere ulaşmak için arama motoru üzerinde araştırma yapmanız önerilir.
 • Ayrıca freelance sitelere üye olarak öğrencilere ulaşabilirsiniz. Özellikle Bionluk’ta bu alanda ilanın çok olduğunu söyleyelim.
 • Ödev yaparak para kazanma uygulamaları çok fazla olmasa da Proje Kurdu gibi spesifik siteler aracılığıyla bunu gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sistemin ayrıntılarını verdiğimize göre artık siteleri, uygulamaları ve yöntemleri inceleyebiliriz! 🙂

Öneri içerik: Çeviri Yap Para Kazan

Ödev Yaparak Para Kazanma Uygulamaları – Yöntemleri!

Ödev Yapıp Para Kazanmak
Ödev Yapıp Para Kazanmak

İnternetten ödev yaparak para kazanmak için bazı uygulamalar, siteler ve yöntemler söz konusudur. Bu unsurların tamamını sizler için inceledik! Aşağıdaki platformlar aracılığıyla öğrencilere ulaşabilir ve ödev hizmeti verebilirsiniz. Ne kadar çok öğrenci bulursanız, kazancınız o kadar fazla olacaktır.

Online ödev yaparak para kazanmak için aşağıdaki platformlar ve yöntemler ön plana çıkmaktadır:

 • Bionluk
 • Sosyal Medya Platformları
 • Ödev Yaparak Dolar Kazanmak: Freelancer
 • Fiverr
 • Proje Kurdu Ödev Yaparak Para Kazanma
 • Uzman Kirala
 • Armut
 • Kompika
 • Forum Siteleri
 • Sosyal Çevre

Ödev yap para kazan sistemine nasıl dahil olacağınızı detaylı olarak uygulamalar aracılığıyla anlatalım…

1- Bionluk

Bionluk ödev yaparak para kazanmak için tercih edebileceğiniz ilk platformdur. Özellikle pandemi döneminde okula gidemeyen öğrenciler, ödevlerini bu platformlar aracılığıyla yaptırdı. Ancak pandemi dönemi sona erse de hala bu yönde ilanların çok fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Bionluk’ta ayrıca web tasarım, makale yazarlığı, SEO danışmanlığı gibi alternatif işler de mevcuttur. Freelance olarak uzaktan çalışmak ve ödev yapıp para kazanmak istiyorsanız, ilgili platforma üye olabilirsiniz.

 • Kazanç: Bionluk’tan yapacağınız tek bir ödev için ortalama 500 TL kazanabilirsiniz.

2- Sosyal Medya Platformları

Ödev yaparak para kazanma uygulaması arıyorsanız Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarını önerebiliriz. Bu gibi yerlerde ödev yaptırmak üzerine gruplar, sayfalar ve topluluklara katılarak müşterilerinize ulaşmanız mümkün.

Örneğin Facebook’ta bu yönde aktif grup sayısı oldukça fazla. Burada ödev yapanlar ve yaptıranlar bir araya geliyor ve iş ilanı paylaşarak sisteme dahil olmanız sağlanıyor. Eğer ödev yapıp para kazanmak istiyorsanız, sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmalısınız.

İPUCU: Ödev yaptığınıza dair hizmetlerinizi paylaşacağınız profiller oluşturun. Böylelikle öğrencilerin sosyal medya üzerinden sizi bulmasını sağlayabilir ve daha fazla kazanabilirsiniz.

 • Kazanç: Sosyal medya platformlarından alacağınız her bir iş için ödevin kapsamına göre değişmekle birlikte 250 TL – 1.000 TL arasında kazanç elde edebilirsiniz.

3- Ödev Yaparak Dolar Kazanmak: Freelancer

Online Ödev Yaparak Para Kazanma
Online Ödev Yaparak Para Kazanma

Ödev yaparak para kazanma sitesi arayanlara özel olarak yurt dışı freelance sitelerinden de bahsetmek gerekir. Freelancer, küresel çapta ödev yapabileceğiniz ve daha birçok uzaktan çalışma işi bulabileceğiniz bir freelance sitesidir.

Freelancer, yabancı bir platform olduğu için İngilizce bilmeniz şart diyebiliriz. Çünkü yapacağınız ödevler genel olarak İngilizce üzerinden olacaktır. Ancak bu durumun şöyle bir avantajı bulunuyor: Freelancer ile ödev yaparak dolar kazanmak mümkün! 🙂

 • Kazanç: Platform üzerinden aylık 1.000 $ kazanç elde edebilirsiniz.

4- Fiverr

Online ödev yaparak para kazanmak için freelance sitelerinin büyük önemde olduğunu söyleyebiliriz. İşte onlardan birisi daha: Fiverr!

Fiverr ile para kazanmak için tamamen freelance olarak çalışabileceğiniz birçok iş bulunuyor. Ödev yap para kazan sistemi de onlardan sadece birisi… Burada öğrencilere ulaşarak onların ödevlerini yapabilir ve döviz kazancı elde edebilirsiniz. Bu platformda da İngilizce bilmenin şart olduğunu söyleyelim.

 • Kazanç: Fiverr ile ödev yaparak ayda 500 $ – 1.000 $ arası gelir kazanmak mümkündür.

5- Proje Kurdu Ödev Yaparak Para Kazanma

Şimdi ödev yaparak para kazanmak için harika bir siteden bahsedelim: Proje Kurdu! İlgili site her bir iş modeli için proje tanımı yapıyor ve yayınlanan projeler için teklif vererek iş alabiliyorsunuz. Ödev yapıp para kazanmak için ise bu yönde bir proje ilanı bulmanız şarttır.

Proje Kurdu üzerinde ödev projelerinin çokça yer aldığını söyleyelim. Bu da makul bir fiyat teklifi verdiğinizde müşterilerinizin çok fazla olacağı anlamına geliyor.

 • Kazanç: Platformda aylık düzenli olarak ödev yaptığınızda aylık 5.000 TL gelir elde edebilirsiniz.

6- Uzman Kirala

İnternetten ödev yaparak para kazanmak istiyorum diyenlere bir uğrak yeri önerisi daha verelim: Uzman Kirala! %100 Türk yapımı olan bu site, adından da anlaşılacağı üzere sadece uzmanlara yer veriyor.

Siz de araştırma ve proje hazırlama noktasında uzman bir şekilde hizmet veriyorsanız, ödev yap para kazan sistemine bu site aracılığıyla katılabilirsiniz. Diğer seçeneklere göre projelerin çok fazla olmadığını söyleyelim.

 • Kazanç: Uzman Kirala üzerinden alacağınız ödev işleri için aylık 1.000 TL ek gelir elde etmeniz mümkündür.

Öneri içerik: Makale Yaz Para Kazan

7- Armut

İnternetten Ödev Yaparak Para Kazanmak
İnternetten Ödev Yaparak Para Kazanmak

Online ödev yaparak para kazanmak için Armut platformunu da tercih edebilirsiniz. Armut, kişilerin hizmet ilanı paylaşabileceği bir ilan sitesidir. Burada öğrencilere ödev yaptığınızı ve hizmetlerinizi tanıtan bir ilan paylaşabilir, sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Aktif olarak pek çok öğrencinin bu siteyi kullandığını söyleyebiliriz. Özellikle vize ve final dönemlerinde üniversite öğrencileri buradaki kişilere ödev yaptırıyor. Öğrencilerin ödevlerini yaparak para kazanmak için ideal bir uygulamadır.

 • Kazanç: Armut ile yapacağınız ödevlerden kapsamına göre değişmekle beraber aylık 2.500 TL kazanılabilmektedir.

8- Kompika

Ödev yapıp para kazanmak için Kompika platformunu da tercih edebilirsiniz. Kompika, sosyal ağ olarak çok işlevsel bir yapıya sahiptir. Özellikle lise ve üniversite öğrencilerine ulaşıp ödev yaparak para kazanmanız için idealdir. Ek olarak bazı projeler için de bilgi sahibi olabilir, tekliflerinizi iletebilirsiniz.

 • Kazanç: Kompika ile yapacağınız ödevlerde 500 TL ek kazanç elde edebilirsiniz.

9- Forum Siteleri

Ödev yap para kazan sistemine dahil olabileceğiniz en güvenilir adreslerden birisi de forum siteleri olacaktır. Ülkemizde ödev yaptırmak için forum sitelerini kullanan binlerce öğrenci bulunuyor. Siz de ödev yaparak para kazanmak için güvenilir forum sitelerine üye olabilirsiniz.

Ülkemizde ödev yapmak için ilan bulabileceğiniz bazı forum siteleri şu şekildedir:

 • R10
 • Donanımhaber
 • WmAraci

Bu siteler aracılığıyla kişilerle iletişime geçebilir, iş alarak aylık kazancınızı katlayabilirsiniz.

 • Kazanç: Forum sitelerinde yüksek kazanç elde edebilmek mümkündür. Ödev yaparak ayda 5.000 TL kazanabilirsiniz.

10- Sosyal Çevre

Son olarak farklı bir ödev yaparak para kazanma yönteminden bahsedelim: Sosyal çevrenizi kullanın! Hangi alanda olursa olsun eğer ödev yapma beceriniz varsa, ilk olarak sosyal çevrenizden başlamak akıllıca olacaktır.

Arkadaşlarınızın, aile üyelerinin ya da akrabalarınız arasında bulunan öğrencilerin ödevlerini yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle ilkokul ve ortaokul düzeyindeki ödevler için kısa sürelerde yüksek rakamlar kazanabilmek mümkündür.

Sosyal çevrenizde öğrenci olan kişilere bu hizmetinizi anlatın. Detaylı olarak ödev taleplerini dinleyin ve ödevleri yapın. Sonucunda güzel rakamlar kazandığınızı göreceksiniz.

 • Kazanç: Ödev yaparak para kazanma sürecinize sosyal çevrenizi dahil ettiğinizde aylık geliriniz 10.000 TL’leri bulabilecektir.

İnternetten Ödev Yaparak Para Kazanmak: Ne Kadar Kazanılır?

Ödev Yaparak Para Kazanma Siteleri
Ödev Yaparak Para Kazanma Siteleri

Başkalarının ödevlerini yaparak para kazanmak hakkında güncel yöntemlerden bahsettik. Peki, ödev yap para kazan sistemiyle aylık kazancınız ne kadar olur? Süreci kazanç yönünden inceleyelim:

 • Öncelikle ödev yaparak para kazanma işi için belirli bir kazanç miktarı bulunmuyor. Yani alacağınız ödevin kapsamına ve harcayacağınız zamana göre elde edeceğiniz kazanç değişecektir.
 • Burada kritik öneme sahip bir ücretlendirme yapabilirsiniz. Örneğin kelime ya da sayfa başı ücretlendirme, sıkça başvurulan bir yöntemdir.
 • Ödev gibi araştırma gereken metinlerde 100 kelime ücretini 20 TL üzerinden belirleyebilirsiniz. Bir sayfada ortalama 400 kelime yer aldığını düşünürsek sayfa başı 80 TL talep edebilirsiniz.
 • Tabi bu rakamlar ortalama olarak verilmiştir. Ödev kapsamı düştüğünde rakamları biraz daha azaltabilirsiniz.
 • Bu da genel olarak 20 sayfalık bir ödev için ortalama 1.500 TL – 1.600 TL kazanacağınız anlamına geliyor.
 • Aylık kazancınızı bu veriler üzerinden hesaplayabilirsiniz.

Öğrencilerin Ödevlerini Yaparak Para Kazanmak Yasal Mı?

Şimdi sistemin biraz daha hukuki boyutu hakkında bilgiler verelim. İlk olarak ödev yaparak para kazanmanın yasal olarak hiçbir suç teşkil etmediğini söyleyebiliriz. Ancak bunun bir istisnası bulunuyor: Üniversite ödevleri!

Üniversite, yüksek lisans ya da doktora tezi gibi akademik değeri bulunan ve akademik yayın platformlarında yayınlanacak ödev niteliğindeki projelerin başkaları tarafından yapılması ya da başkalarına yaptırılması yasaktır. Yani ödev yaparak para kazanma sisteminde tez yazmak için gelecek işleri kabul etmemeniz önemlidir.

Herhangi bir şekilde para karşılığında tez yazdığınız tespit edildiğinde cezai yaptırımlara maruz kalabilirsiniz. Bunun dışında akademik değeri bulunmayan lise, üniversite, ortaokul ödevlerini yaparak para kazanmak yasalar açısından bir problem teşkil etmiyor. Yine de konu hakkında kapsamlı bir araştırma yapmanızı ve hukuki sürece uygun hizmet vermenizi tavsiye ederiz.

İlginizi çekebilir: Öğrencilere Para Kazanma Yöntemleri

Evden Ödev Yapıp Para Kazanma Üzerine İpuçları

Evden ödev yaparak para kazanmak hakkında artık tüm bilgilere sahipsiniz. Bu içerikte nasıl para kazanacağınızı, ne kadar kazanacağınızı ve hangi site – uygulamalardan para kazanacağınızı öğrendiniz.

Şimdi paraci.net olarak internetten ödev yaparak para kazanmak hakkında bazı ipuçları vereceğiz:

 • Akademik dergilerden yayınlanacak tez vb. makale işlerini almamanız önemlidir. Aksi halde hukuki yaptırımlar söz konusu olabilecektir.
 • Alacağınız ödev sayısını önceden planlayın. Yani planlı şekilde gittiğinizde kendinize zaman yaratarak daha fazla ödev yapabilir, daha fazla para kazanabilirsiniz.
 • Yukarıdaki uygulama ve yöntemlerin tamamını deneyebilirsiniz. Özellikle farklı platformlarda yer almak, ulaşabileceğiniz öğrenci sayısını artırır. Bu da genel anlamda kazancınızın artmasını sağlar.
 • Freelance çalışma sisteminde komisyondan kaçmak için kişilerle dışarıdan anlaşmayın. Paranızın ödenmemesi riskine karşı aracı sitelerin güvenlik önlemlerinden mutlaka faydalanın.
 • Araştırma ve yazma becerilerinizi mutlaka geliştirin. Kapsamlı ödevler için daha fazla beceri gerekir. Ancak bu işleri yaptığınızda en yüksek kazanca ulaşırsınız.

Bonus içerik: Al Sat Yaparak Para Kazanmak 2024

Sıkça Sorulan Sorular

Ödev Yap Para Kazan

Ödev yaparak para kazanma 2024 sistemi ile ilgili olarak sıkça sorulan soruları sizler için yanıtladık:

Ödev yapmak ne kadar kazandırır?

Ödev yap para kazan sisteminde kazancınızı kendiniz belirlersiniz. Ancak piyasaya uygun bir fiyat teklifi sunmanız, iş kaybetmemeniz açısından çok önemlidir. Aylık kazancınız ise ayırdığınız vakte göre değişmekle birlikte 10.000 TL’leri bulabilecektir.

Ödev yaparak hangi sitelerden para kazanılır?

Ödev yaparak para kazanmak için freelance, forum, sosyal medya sitelerini tercih edebilirsiniz. Ek olarak kendi çevrenizden de faydalanmayı ihmal etmeyin.

Bu Makaleyi Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir