Evden Makale Yazarak Para Kazanmak

paraci
paraci Temmuz 8, 2022
Yayın Tarihi 2022/07/07 at 7:38 PM
Evden Makale Yazarak Para Kazanmak

Freelance olarak makale yazarlığı yapmak, evde oturduğunuz yerden gelir elde etmek için son derece pratik bir yöntem olmaktadır. Online çalışmalar konusunda makaleden kastımız; çeşitli blog içerikleri ve web site içerikleri olmaktadır. Metin yazarlığı yaparak evden kazanç elde etmeniz mümkündür. Bazı kategoriler için makaleler uzmanlık gerektirmektedir. Dolayısıyla alanında bilgi sahibi olduğunuz konularda makaleler yazabilirsiniz. Daha önce hiç yazarlık yapmayan kişiler de konuları araştırıp bilgi sahibi olarak makale yazarlığına bir yerden başlayabilir. İnternette makalelerinizi yazmanıza ve satmanıza olanak tanıyacak birbirinden farklı içerik sistemi ve platform bulunmaktadır. Bu sistemleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Evden Makale Yazarak Para Kazanmak

• Blog siteleri ( WordPress ve Blogger sitesi gibi)

• Makale odaklı medya siteleri

• Çeşitli yeteneklere ek olarak makale yazımlarını da barındıran freelance iş platformları (r10.net, içerikler.com, upwork ve fiverr gibi)

• Yazar havuzu bulunduran içerik platform siteleri

• Kendi şirketlerinde değerlendirmek üzere teknik yazar havuzu tasarlayan şirketler

Bazı şirketler ve platformlar belli başlı yazı dilleri haricinde makale kabul etmemektedir. Bazı siteler ise dünyanın çeşitli yerlerinden yazarları kabul etmektedir. Kayıt olacağınız platformlarda makalelerinizi yayınlamadan önce sitenin güvenli bir şekilde ödeme yapıp yapmadığından emin olmanız gerekmektedir.

Güvenilir makale yazma platformları

Makale yazarak kısa süre içerisinde kazanç elde edebileceğiniz bazı siteler:

Upwork: Eğer evden makale yazarak para kazanmak istiyorsanız, bu işlem için kullanıcıların yoğun şekilde kullandığı bir platform olan upwork aracılığı ile bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu platform tüm dünyadan  freelance yazarlara açık bir platformdur. Upwork ile ayda en az 3000 TL kazanç elde edebilirsiniz.

Fiverr: Fiverr gibi güçlü bir platform üzerinden makalelerinizi ve çeşitli içeriklerinizi oluşturarak satışa sunabilirsiniz. Müşteriler yapmış olduğunuz çalışmalar için en uygun teklifte bulunacaklardır. Fiverr Platformu sayesinde makale de dahil olmak üzere birbirinden farklı kategorilerde hizmet sağlayabilirsiniz. Fiverr üzerinden düzenli bir şekilde çalışmalar gerçekleştirdiğiniz zaman ayda en az 5000 TL kazanç elde edebilirsiniz.

• Bionluk: Bionluk sitesi, tıpkı fiverr platformunda olduğu gibi çeşitli kategoriler üzerinden satış yapma imkanı sunmaktadır. Bu kategoriler içerik yazarlığı, editörlük, web site tasarımları ve logo tasarımları şeklinde çeşitlilik göstermektedir. Bionluk sitesi üzerinden ihtiyaçlara uygun çalışmalar gerçekleştirdiğiniz zaman verdiğiniz hizmetlerin ücretlerini kendiniz belirleyebilirsiniz. Kazancınızı kesinlikle kendiniz belirleyebileceğiniz bu çalışmalardan ayda en az 2000 TL kazanç elde etmeniz mümkündür.

r10. Net : Makale yazarak evden para kazanmayı istiyorsanız r10 sitesi sizler için bol kazanç elde edilebileceğiniz bir site olacaktır. R10 profilinizi yeteneklerinize göre donatarak çeşitli ihtiyaçları giderecek projeler gerçekleştirebilirsiniz. R 10 Sitesi üzerinden Google optimizasyon, seo hizmetleri, ticaret ve alışveriş, domain alım satımı, WordPress işlemleri ve web hosting işlemleri gibi birbirinden farklı kategorilerde kazanç elde edebilirsiniz. R10 sitesi aracılığıyla ayda en az 3000 TL kazanç elde edebilirsiniz.

• İçerik bulutu: İçerik bulutu üzerinden site yöneticileri tarafından yapılan yönlendirmeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayarak sizden istenen yazıları taleplere uygun şekilde yazdığınız zaman yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. İçerik bulutu aracılığıyla fayda en az 1000 TL kazanç elde etmeniz mümkündür.

İçerikler. com: İçerikler.com platformu GittiGidiyor, n11, Watsons ve çeşitli markalarla işbirliği içerisindedir. Bu sitelere özgü ürünlerin açıklama kısımlarını ve tanıtım yazılarını yazarak ayda en az 2000 TL kazanç elde etmeniz mümkündür.

Makale Yazarlığının Avantajları

• Evden makale yazarak para kazanmanın en önemli avantajlarından bir tanesi evinizin herhangi bir köşesini kendinize ayırarak istediğiniz saatte ve istediğiniz kadar çalışmak olacaktır.

• Uzmanlık alanlarınızda çeşitli projeler gerçekleştirerek bu projeleri sergileyebilir ve daha çok iş imkanı elde edebilirsiniz.

• Sitelerin editörleri ve müşterilerin onayından geçen içeriklerinizi revize ederek kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz.

• Yabancı sitelerle çalıştığınız zaman döviz karşılığında kazanç elde edebilirsiniz.

Online metin yazarlığı

“Ben, online metin yazarlığı yapabilirim.” Diyorsanız yapmanız gereken tek şey; güvenilir bir siteye başvuru yaparak açılan ilanlardan gönderi sahibine ulaşıp, gerekli detayları aldıktan sonra yazmak olacaktır. Makalelere ek olarak çeviriler, reklam metinleri, afiş metinleri, sosyal medya paylaşımları, yorumlar ve çeşitli tanıtım yazıları yazarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu Makaleyi Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir