Evde Para Kazanma Yolları 2022 Güncel

paraci
paraci Haziran 21, 2022
Yayın Tarihi 2022/06/21 at 6:54 AM
Evden Para Kazanma Yolları

Çeşitli ekonomik sıkıntılar çeken insanlar evde para kazanma yolları aramaktadır. Evden çıkmadan ofise gitmeden ve çok fazla uğraşmadan yapabileceğiniz işler mevcuttur. Özellikle salgın hastalık döneminde insanların eve kapanması ile fazlalaşan evde iş imkanları ile kendinize en uygun işi seçerek evden kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. İşinizde daha çok verimli olabilmeniz için işinize yarayabilecek iş fikirleri derledik. Şimdi hep birlikte zahmetsizce evde kazanç sağlayabileceğiniz iş fikirlerine göz gezdirelim.

Evden para kazanabileceğiniz 12 iş fikri

1.Makale yazmak

Çeşitli makale yazım sitelerine üye olarak evden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Son zamanların en popüler işi olan freelance yazar olabilirsiniz. Makale yazmak için yapacağınız tek şey makale yazım sitelerine üye olarak belli bir ilan oluşturmak ve düzenli bir şekilde makale yazmak olacaktır. Alabileceğiniz toplam ücret kelime sayısı üzerinden sağlanacağı için yazabildiğiniz kadar ücret alabilirsiniz. 100 kelime 5 TL olacak şekilde makale yazmaya başlayabilirsiniz. Makale yazarak ayda ortalama 1.500 TL kazanmanız mümkündür.

2.El işleri

Çeşitli süs eşyaları ve el işleri yaparak internet üzerinden satış yapabilirsiniz. Yaptığınız el işi ürünlerini dolap ve gardırops uygulaması üzerinden dilediğiniz fiyattan satışa sunabilirsiniz. Ne kadar fazla müşteriye sahip olursanız o kadar çok kazanç elde edebilirsiniz. El işleri ile ayda en az 3000 TL kazanç elde edebilirsiniz.

3.YouTube’dan para kazan

YouTube üzerinden kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Yemek videoları veya el işi gibi hangi konularda uzman hissediyorsanız o konuda video çekerek izlenmeleri arttırdığınız zaman kazanç elde edebilirsiniz. Abone olan kullanıcılarınızın sayısı 1000 kişiyi açtıktan sonra, aynı zamanda videoların izlenme saati 4000 saat olduktan sonra yayınladığınız videolar üzerinden kolaylıkla kazanç elde edebilirsiniz.

4.Paketleme ve katlama işleri

Çeşitli firmaların sağladığı evde paketleme ve katlama işlemlerine başvuruda bulunarak ürün katlayarak ve paketleyerek kolay yoldan kazanç elde edebilirsiniz. Aylık ve haftalık şekilde düzenlenen paketleme ve katlama işlemlerinden en az 500 en fazla 5000 TL kazanç elde edebilirsiniz.

5. Anket doldur para kazan

İnternette yer alan çeşitli anketleri doldurarak para kazanmanız mümkündür. Yapmanız gereken tek şey devamlı anket ileten bir web sitesi bulmak ve ankette yer alan soruları eksiksiz bir şekilde doldurmak olacaktır. Kazanç tablonuz, anket sitesinin verdiği puanlara bağlı olarak gelişecektir. Ne kadar çok anket doldurursanız o kadar çok kazanç elde edebilirsiniz. Anket doldur para kazan uygulamaları aracılığıyla ayda en az 600 TL kazanabilirsiniz.

6. Video izleyin

Sektörde çok fazla video izle kazanç elde et platformu mevcuttur. Bu platformlardan herhangi birine üye olarak video izleyip keyifli dakikalar geçirmenin yanı sıra kazanç elde edebilirsiniz. Video izleyerek ayda en az 900 TL kazanmanız mümkündür.

7. Seslendirme yaparak para kazanın

Çeşitli videolarda yayınlanmak üzere seslendirme yapmanızı isteyen siteler mevcuttur. Bu siteler için seslendirmeler yaparak para kazanabilirsiniz. Yazılı metinleri seslendirerek ayda en az 600 TL kazanç elde edebilirsiniz.

8. Yorum yap para kazan

Evde oturduğunuz yerden para kazanmanızı sağlayan bir diğer iş fikri de yorum yapmak olacaktır. Instagram, YouTube, Twitter, Google haritalar ve Play Store üzerinde yer alan işletmeler ve bireysel hesaplar için yorumlar yaparak para kazanabilirsiniz. Oturduğunuz yerden yorum yaparak haftada en az 900 TL ile 1500 TL arasında kazanç elde edebilirsiniz. Yorum satma işlemleri son zamanlarda oldukça popüler olduğu için bu yöntemden yararlanabilirsiniz.

9. Müşteri hizmetleri temsilcisi olabilirsiniz

Eğer e-ticaret ve benzeri sitelerde müşteri hizmetleri temsilcisi olarak iş alırsanız oturduğunuz yerden kazanç elde edebilirsiniz. Evde kazanç elde etme yolları arasında ilk sıralarda yer alan bu iş ile ayda en az 2000 TL kazanç elde etmeniz mümkündür. Bu iş için ihtiyacınız olan tek şey bir telefon ve bilgisayar olacaktır.

10. Dolap uygulaması ile kazancınızı arttırın

Evinizde ihtiyaç fazlası olarak gördüğünüz tüm ürünleri dolap uygulamasına yükleyerek ürünleri paraya çevirebilirsiniz. Evden kolaylıkla kazanç elde etmenizi sağlayan bu iş ile ikinci el ve kullanmadığınız ürünleri satışa sunabilirsiniz. Son zamanların en popüler uygulaması olan dolap uygulaması ile eşyalarınızın fiyatını kendiniz belirleyebilirsiniz. Ne kadar çok satış yaparsanız o kadar çok kazanç elde edebilirsiniz.

11.Çocuk bakıcılığı yapın

Evde çocuk bakıcılığı yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Bazı ebeveynler yoğun tempoda çalıştıkları için çocuklarını bırakabilecek güvenli bir adres arayışına girmektedir. Siz de evinizden çocuk bakarak kazanç elde edebilirsiniz. Çocuk bakıcılığı yaparak ayda en az 5000 TL kazanç elde edebilirsiniz.

12. Kozmetik ürünler satmak

Günümüzde kozmetik ürün satışı son derece artış göstermektedir. Sizler de çeşitli firmaların kozmetik ürünlerini satışa sunarak ürünlerden kazanç elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Avon ve Farmasi gibi köklü firmalara üye olmak. Kozmetik ürün satarak ayrı en az 3000 TL kazanç elde etmeniz mümkündür. Ne kadar çok ürün satışı gerçekleştirirseniz firma size o kadar çok komisyon verecektir.

Bu Makaleyi Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir