Evde Para Kazanma Yolları 2024: Güncel 35+ İş Fikri!

Evde Para Kazanma Yolları 2024: Para Kazanmak İçin 35+ İş Fikri!

paraci
paraci Kasım 23, 2023
Yayın Tarihi 2023/11/29 at 5:28 PM
Evde Para Kazanma Yolları
Evde Para Kazanma Yolları

Ekonomik olarak zorluk çeken insanlar evde para kazanma yolları aramaktadır. Evden çıkmadan ya da ofise gitmeden ve çok fazla uğraşmadan yapabileceğiniz işler mevcuttur. Bu listede evde para kazandıran işleri inceleyeceğiz…

Ek gelir elde etmek istiyorum diyorsanız bu işler sizin için de uygundur. Evde ne iş yapabilirim para kazanmak için diyenlere büyük bir fırsat! Şimdi evde para kazanmak için neler yapılabilir? Bu konuyu inceleyelim…

Evde Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Evde Para Kazanma Yolları
Evde Para Kazanma Yolları

Evden para kazanmak için yapılabilecek işler çok çeşitlidir. Bu işler genel olarak internet üzerinden basit bir şekilde yapılabilirken freelance ya da home office çalışma sisteminde profesyonel olarak da işler yapabilirsiniz.

Günümüzde evde para kazanma yolları daha çok internetten yapılan işlerle mümkün. Ancak becerilerinizi etkili bir şekilde kullanarak çok daha kazançlı işler yapabilirsiniz.

Evde para kazandıran hobiler de bulunmaktadır. Bu konuyu daha sonraki başlıklarda detaylı olarak inceleyeceğiz. Lafı fazla uzatmadan evden para kazanma yollarını inceleyelim…

Evde Para Kazanma Yolları 2024 – (Tam Liste)

Evde para kazanma yöntemlerinde genel olarak internetten yapılan işler söz konusudur. Bu listede yer alan iş fikirleri, bayanlar için kolay para kazanma yolları olarak da değerlendirilebilir.

Evde para kazandıran işlerden bir ya da birkaçını aynı anda yaparak kazancınızı katlayabilirsiniz. İşte sizlere sunacağımız iş fikirlerinin tam listesi…

Evde para kazanma yolları 2024 yılında aşağıdaki gibidir:

 1. Makale Yazmak
 2. El İşleri
 3. YouTube’dan Para Kazanmak
 4. Paketleme İşleri
 5. Anket Doldur Para Kazan
 6. Video İzlemek
 7. Seslendirme Yapmak
 8. Yorum Yaparak Para Kazanmak
 9. Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Olmak
 10. Dolap Uygulaması ile 2.El Eşya Satışı
 11. Çocuk Bakıcılığı
 12. Kozmetik Ürün Satışı
 13. Podcast Yayıncılığı
 14. Blogger Olmak
 15. Yemek Satışı Yapmak

Şimdi evde para kazandıracak işleri detaylı olarak inceleyelim…

Öneri içerik: Öğrenci Para Kazanma Yolları

1- Makale Yazmak

Evde Para Kazandıracak İşler: Makale Yazarlığı
Evde Para Kazandıracak İşler: Makale Yazarlığı

Makale yazarlığı yapmak, evde para kazanma yolları arasında ilk sırada yer alıyor. Çünkü bu işe hemen başlayabilir ve kolay yoldan para kazanabilirsiniz.

Son zamanların en popüler işi olan freelance yazarlık yapabilirsiniz. Makale yazmak için yapacağınız tek şey makale yazım sitelerine üye olarak belli bir ilan oluşturmak ve düzenli bir şekilde makale yazmak olacaktır.

Makale yazarak para kazanmak basit desek de bu alanda ücretsiz kurslara katılmanız tavsiye edilir. Alabileceğiniz toplam ücret kelime sayısı üzerinden sağlanacağı için yazabildiğiniz kadar ücret alabilirsiniz.

 • Kazanç: Makale yazım ücretleri güncel olarak 100 kelimesi 10 TL üzerinden hesaplanır. Aylık 15.000 TL kazanabilmek mümkündür.

İlgili içerik: Evden Makale Yazarak Para Kazanmak

2- Evden Para Kazanma Yolları: El İşleri Yapmak

Çeşitli süs eşyaları ve el işleri yaparak internet üzerinden satış yapabilirsiniz. El işleri yapmak için YouTube’da birçok videodan eğitim alabilirsiniz.

Yaptığınız el işi ürünlerini Dolap ya da Gardrops uygulaması üzerinden dilediğiniz fiyattan satışa sunabilirsiniz. Ne kadar fazla müşteriye sahip olursanız o kadar çok kazanç elde edebilirsiniz. Evde para kazanma yolları arasında harika bir seçenek diyebiliriz!

El işi yapmak denilince elbette iğne ya da tığ kullanımı oldukça önemli. Ancak basit oyuncaklar bile yapabilir, bunları satabilirsiniz.

 • Kazanç: El işi yapılan ürünler ortalama olarak 500 TL gibi bir fiyattan satılıyor. Ayda 10 satış yaparsanız 5.000 TL ek gelir elde edebilirsiniz.

3- YouTube’dan Para Kazanmak

YouTube üzerinden para kazanmak mümkün… Evde para kazanma yolları arasına YouTube’u almamızın nedeni, yemek videoları veya el işi gibi hangi konularda uzman hissediyorsanız o konuda video çekerek izlenmeleri arttırdığınız zaman kazanç elde edebilmeniz.

Evde para kazandıracak işleri merak ediyorsanız, YouTube’u deneyebilirsiniz. 1000 aboneyi geçtikten sonra ve aynı zamanda videoların izlenme saati 4000 saat olduktan sonra yayınladığınız videolar üzerinden kolaylıkla kazanç elde edebilirsiniz.

 • Kazanç: YouTube’da izlenme başına kazanç elde edilir. Videolarınızın popülaritesine bağlı olarak ayda 10.000 TL gibi bir kazançtan başlayabilirsiniz.

Öneri içerik: Al Sat Yaparak Para Kazanmak

4- Evde Para Kazanma Yöntemleri: Paketleme İşleri

Evde Paketleme Yaparak Para Kazanmak
Evde Paketleme Yaparak Para Kazanmak

Çeşitli firmaların sağladığı evde paketleme ve katlama işlemlerine başvuruda bulunarak ürün katlayarak ve paketleyerek kolay yoldan kazanç elde edebilirsiniz. Evde para kazanma yolları arasında iyi bir seçenektir diyebiliriz.

Paketleme yaparak para kazanmak konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü bu alanda dolandırıcılık yapan pek çok kişi mevcut. Bu nedenle çalıştığınız kişi ya da kurumları iyi bir şekilde araştırmalısınız. Evden para kazanma yolları arasında paketleme işleri güncel olarak en kazançlı işler arasında sayılabilir.

 • Kazanç: Düzenli olarak yapacağınız paketleme işlerinden haftalık 3.000 TL, aylık 12.000 TL kazanabilirsiniz.

5- Anket Doldur Para Kazan

Evde ne iş yapabilirim para kazanmak için diye düşünüyorsanız, harika bir iş fikri önerimiz var: Anket Doldurarak Para Kazanma…

İnternette yer alan çeşitli anketleri doldurarak para kazanmanız mümkündür. Yapmanız gereken tek şey devamlı anket ileten bir web sitesi bulmak ve ankette yer alan soruları eksiksiz bir şekilde doldurmak olacaktır.

Evde para kazanma yolları arasında anket doldurmayı seçiyorsanız sizler için aşağıya örnek uygulamaları olduğu listenin bağlantısını bırakıyoruz.

 • Kazanç: Anket doldur para kazan uygulamaları aracılığıyla ayda en az 1.000 TL kazanabilirsiniz.

Öneri içerik: Para Veren Uygulamalar

6- Video İzlemek

Sektörde çok fazla video izle kazanç elde et platformu mevcuttur. Bu platformlardan herhangi birine üye olarak video izleyip keyifli dakikalar geçirmenin yanı sıra kazanç elde edebilirsiniz.

Evde para kazanma yolları 2024 listesi içerisinde video izlemek de yer alıyor. Kwai gibi uygulamalardan da video izleyerek para kazanabilmeniz mümkündür.

 • Kazanç: Video izleyerek ayda en az 500 TL kazanmanız mümkündür.

7- Seslendirme Yapmak

Evden Para Kazanma Yolları
Evden Para Kazanma Yolları

Evden para kazanma yöntemleri içerisinde freelance işler oldukça fazladır. Bu işlerden birisi de seslendirme yapmak… Bionluk gibi sitelerde aktif olarak seslendirme sanatçılarına talep çok fazla.

Çeşitli videolarda yayınlanmak üzere seslendirme yapmanızı isteyen siteler mevcuttur. Bu siteler için seslendirmeler yaparak para kazanabilirsiniz. Evde para kazanma yolları içerisinde seslendirme yapmanın kazancı ise şu şekildedir:

 • Kazanç: Seslendirme yaparak para kazanmak tamamen size bağlıdır. Günümüzde ayda 15.000 TL kazanan seslendirme sanatçıları mevcuttur.

8- Yorum Yaparak Para Kazanmak

Evde para kazanma yollarına devam ediyoruz… Bu işlerden birisi ise çok basit bir yöntem: Yorum yapmak…

Evde oturduğunuz yerden para kazanmanızı sağlayan bir diğer iş fikri de yorum yapmak olacaktır.

Instagram, YouTube, Twitter, Google haritalar ve Play Store üzerinde yer alan işletmeler ve bireysel hesaplar için yorumlar yaparak para kazanabilirsiniz. Bu genel olarak görev yap para kazan siteleriyle mümkündür. Evde para kazandıran işler için kazancı ise oldukça iyi durumda…

 • Kazanç: Yorum siteleri aracılığıyla ayda 1.000 TL kazanabilmeniz mümkündür.

Öneri içerik: Hızlı Para Kazanma Yolları

9- Müşteri Hizmetleri Temsilcisi Olmak

Eğer e-ticaret ve benzeri sitelerde müşteri hizmetleri temsilcisi olarak iş alırsanız oturduğunuz yerden kazanç elde edebilirsiniz. Evden para kazanmanın yollarını arıyorsanız müşteri hizmetleri temsilcisi olmayı deneyebilirsiniz.

Evde kazanç elde etme yolları arasında ilk sıralarda yer alan bu iş oldukça iyi rakamlar kazanabilirsiniz. Bu iş için ihtiyacınız olan tek şey bir telefon ve bilgisayar olacaktır.

 • Kazanç: Evde para kazanma yolları arasında müşteri hizmetleri temsilcisi olmak, tam zamanlı bir iş için aylık 15.000 TL kazandırabilir.

10- Dolap Uygulaması ile 2.El Eşya Satışı

Evde Para Kazanma Yöntemleri
Evde Para Kazanma Yöntemleri

Evinizde ihtiyaç fazlası olarak gördüğünüz tüm ürünleri dolap uygulamasına yükleyerek ürünleri paraya çevirebilirsiniz. Evden kolaylıkla kazanç elde etmenizi sağlayan bu iş ile ikinci el ve kullanmadığınız ürünleri satışa sunabilirsiniz.

Evde para kazanma yolları arıyorsanız, son zamanların en popüler uygulaması olan dolap uygulaması ile eşyalarınızın fiyatını kendiniz belirleyebilirsiniz. Ne kadar çok satış yaparsanız o kadar çok kazanç elde edebilirsiniz.

 • Kazanç: Ek gelir olarak ayda 5.000 TL gibi rakamlara ulaşabilirsiniz. Tabii satış sayısı arttıkça daha fazla kazanırsınız.

11- Evde Para Kazandıran İşler: Çocuk Bakıcılığı

Evde çocuk bakıcılığı yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Bazı ebeveynler yoğun tempoda çalıştıkları için çocuklarını bırakabilecek güvenli bir adres arayışına girmektedir.

Birçok kişi evde çocuk bakıcılığını tam zamanlı iş olarak yapıyor. Bu bakımdan evde para kazanma yolları arasında değerlendirilebilir. Siz de evinizden çocuk bakarak kazanç elde edebilirsiniz.

 • Kazanç: Çocuk bakıcılığı yaparak ayda en az 11.500 TL kazanç elde edebilirsiniz.

12- Kozmetik Ürün Satışı

Günümüzde kozmetik ürün satışı son derece artış göstermektedir. Sizler de çeşitli firmaların kozmetik ürünlerini satışa sunarak ürünlerden kazanç elde edebilirsiniz. Evden para kazanma yolları için son dönemde popüler olan bu yöntem, birçok kadın tarafından uygulanıyor!

Yapmanız gereken tek şey Avon ve Farmasi gibi köklü firmalara üye olmak. Çevreniz ne kadar genişse o kadar fazla kazanç sağlarsınız.

 • Kazanç: Kozmetik ürün satışında sattığınız üründen aldığınız komisyon kadar kazancınızın miktarı belirlenir. Bu rakam ortalama 2.000 TL ile başlar 15.000 TL’ye kadar çıkabilir.

Öneri içerik: Para Kazandıran Oyunlar Listesi

13- Podcast Yayıncılığı

Evden para kazanmak istiyorum diyenler için yeni bir iş fikrimiz var: Podcast yayıncılığı… Eğer Spotify gibi platformları seviyorsanız, birkaç ekipman ile podcast yayıncılığına başlayabilirsiniz. Son dönemde podcast içeriklerin popüler olduğunu söyleyebiliriz.

Evde para kazanma yolları içerisinde podcast yayıncılığı için belirli bir takipçi kitlesine ulaşmanız gerekiyor. Öncelikle sosyal medyada takipçi kasarak başlayabilir, sonrasında bu işe adım atabilirsiniz.

 • Kazanç: Podcast içeriklerinde reklam alarak, platform kazancı elde ederek ayda 15.000 TL kazanabilmek mümkündür.

Öneri içerik: Tercüme Yaparak Para Kazanmak

14- Blogger Olmak

Evde Para Kazanma Yolları: Blog Yazarlığı!
Evde Para Kazanma Yolları: Blog Yazarlığı!

Evde para kazandıracak işler mi arıyorsunuz? İşte size basit bir öneri: Blog yazmak! Günümüzde blogger olmak eski popülaritesini yitirmiş olabilir, ancak blog yazarak para kazanmak hala mümkün.

Google Adsense gelirleri başta olmak üzere birçok gelir modelinden eş zamanlı olarak faydalanabilirsiniz. Sadece popüler içerikler üretmek yeterli olacaktır.

 • Kazanç: Evde para kazanma yolları içerisinde blogger olmak, aylık 25.000 TL gibi kazançları beraberinde getirebilir. Tabii bu rakamların belirli bir süre istediğini belirtmek gerekiyor.

15- Yemek Satışı Yapmak

Bayanlar için kolay para kazanma yolları arıyorsanız, işte size son önerimiz! Yemek satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Günümüzde bazı iş yerleri, çalışanlar ya da diğer müşteriler, yemek molalarında ev yemeği tercih edebiliyor.

Evde para kazanma yolları içerisinde yemek satışı yaparak kazanç elde etmek için bu kişilerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Geriye sadece yemeği yapıp satmak kalıyor. 🙂

 • Kazanç: Günümüzde yemek ücretleri değişken olmakla birlikte bu işten aylık 20.000 TL’lere varan kazançlar elde edebilirsiniz.

Evden para kazanma yolları 2024 yılında bununla sınırlı değil elbette. Sizlere bazı ek iş fikirleri de vereceğiz…

Bayanlar İçin Evden Para Kazanma Yolları

Evde para kazanma yollarını ağırlıklı olarak kadınlar araştırıyor diyebiliriz. Bu anlamda bayanlar için para kazanma yollarına da değinmek gerekir. Kadınlar, evde çalışarak para kazanabilirler ve çoğu zaman tam zamanlı iş geliri elde edilebilir.

Kadınlar için evde para kazanma yolları şu şekildedir:

 1. Online Butik Açmak
 2. Reklam İzlemek
 3. Pasta & Börek Yapmak
 4. Nikah Şekeri Paketlemek
 5. Sosyal Medya Yöneticiliği
 6. Evde Üretim Yapmak
 7. Sanal Asistanlık
 8. Çağrı Merkezi Operatörlüğü
 9. Temizlik İşleri
 10. Etsy’de Satış Yapmak
 11. Şarkı Sözü Yazmak
 12. Online Eğitim Vermek
 13. Freelance İşler Yapmak
 14. Grafik Tasarım
 15. Veri Girişi
 16. Çevirmenlik
 17. Video – Ses Editörlüğü
 18. E-Kitap Yazmak
 19. Affiliate Marketing
 20. Senaryo Yazarlığı Yapmak

Elbette bu listeyi kendi hobilerinize ve becerilerinize göre geliştirebilirsiniz. Örneğin enstrüman çalıyorsanız online ders vermeyi tercih edebilirsiniz. Evde para kazanma yolları içerisinde hobilerinizin önemi büyüktür.

İlginizi çekebilir: Para Kazandıran Siteler

Evde Para Kazandıran Hobiler Nelerdir?

Evde Para Kazandıran Hobiler
Evde Para Kazandıran Hobiler

Evden para kazanmak için hobilerinizi kullanabilirsiniz. Birçok hobi, evde para kazanma yöntemleri olarak değerlendirilebilir. Bu hobiler, ağırlıklı olarak kişisel becerilerinizi kullanmayı içeriyor.

Evde para kazandıran hobiler aşağıdaki gibidir:

 • Fotoğraf Çekmek
 • Enstrüman Çalmak
 • Dikiş Makinesi Kullanmak
 • Oyun Oynamak
 • Evcil Hayvan Bakımı
 • Dans Etmek
 • Redaktörlük
 • Mobil Uygulama Geliştirmek

Evde para kazanma yolları için bu hobilerinizi de değerlendirebilirsiniz. Ancak hobilerden kazanç elde etmek, aynı zamanda pazarlama becerisi de gerektirdiği için bu alanda da araştırma yapmanız önemlidir.

Evde Para Kazandıracak İşler Ne Kadar Kazandırıyor?

Son olarak evde para kazandıran işler ile ne kadar kazanabileceğinizi inceleyelim. Öncelikle burada yer alan fikirler, belirli bir noktaya kadar iyi gelirler elde etmenizi sağlayacaktır. Ancak anket doldurmak, reklam izlemek gibi iş fikirleri, sadece ek gelir olarak değerlendirebileceğiniz bir miktarı kazanmanızı sağlar.

Daha kapsamlı işler yaparak evde para kazanma yollarını geliştirebilirsiniz. Örneğin satış yapma beceriniz varsa pazaryerlerinde e-ticaret mağazası açarak işinizin kapsamını geliştirebilirsiniz. Bu noktada kazancınızın tamamen sizin elinizde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Ancak burada yer alan iş fikirlerinden birkaçını aynı anda yaparak düzenli bir mesai harcadığınızda aylık 15.000 TL ile 20.000 TL arasında gelir elde edebilirsiniz. Tabi bu işler için yeterli vaktiniz yoksa aylık 2.000 TL 5.000 TL arası gelir de elde edebilirsiniz. Bu tamamen size bağlıdır.

Öneri içerik: En Çok Para Kazandıran İş Fikirleri

Sıkça Sorulan Sorular

Evden Para Kazanma Yolları

Evde para kazanma yolları 2024 listesini inceledik. Burada sizlere evden para kazanmanın yolu olarak 35+ iş fikri listeledik. Şimdi sıkça sorulan sorularla içeriğimizi sonlandıralım:

Boş zamanlarda nasıl para kazanılır?

Boş zamanlarda para kazanmak için kendinize hobi edinebilirsiniz. Burada yer alan para kazandıran hobiler iyi bir başlangıç olacaktır. Müzik yapmak, resim yapmak gibi hobiler iyi miktarda paralar kazandırabilir.

Evde para kazandıracak işler nasıl bulunur?

Evde para kazanma yolları listesinde kendinize en uygun işi bulabilirsiniz. Bunun için yeterli araştırmayı yapmanız ve becerilerinizi dikkate almanız yeterli olacaktır.

Bu Makaleyi Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir