Yorum Yaparak Para Kazanma 2024 | Aylık 10.000 TL+ Kazanç!

Yorum Yaparak Para Kazanma 2024 | Aylık 10.000 TL+ Kazanç!

Aykut Editor
Aykut Editor Kasım 28, 2023
Yayın Tarihi 2023/12/01 at 8:47 AM
Yorum Yaparak Para Kazanmak
Yorum Yaparak Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yöntemlerini araştırıyorsanız doğru adrestesiniz! Sizler için çok fazla bilinmeyen bir yöntemi inceledik. İnternette yorum yaparak para kazanma siteleri gerçekten kazandırıyor mu? Tam anlamıyla öğreneceksiniz!

İlk olarak yorum yap para kazan sisteminin detaylarından bahsedeceğiz. Sonrasında Amazon, Trendyol, Google Maps, YouTube gibi platformlarda yorum yapıp para kazanmak mümkün mü, inceleyeceğiz. Özellikle Trendyol yorum yap 75 TL kazan şeklinde çok fazla araştırma yapılıyor.

O halde gelin ürün yorumu yaparak para kazanmak dahil tüm detayları inceleyelim…

Yorum Yap Para Kazan Sistemi Nedir?

Yorum Yap Para Kazan Sistemi
Yorum Yap Para Kazan Sistemi

Günümüzde pek çok kişi online para kazanma yöntemlerini sürekli olarak araştırıyor ve merak ediyor. Bu yöntemlerden birisi olan yorum yap para kazan sistemi nedir? İlk olarak bunu açıklayalım.

Yorum yaparak para kazanma sistemi, genel olarak e-ticaret siteleri ağırlıkta olmak üzere dijital şirketlerin ürün, hizmet ya da uygulamalarına yorum yaptırması ve bunun karşılığında kullanıcılara para kazandırması şeklinde açıklanabilir. Direkt şirketlere bağlı bir şekilde bu işi yapabileceğiniz gibi aracı uygulama ya da siteleri de deneyebilirsiniz.

Yorum yaparak para kazanmak için belirlenen şartları yerine getirmeniz ve koşullar çerçevesinde platforma yorum yapmanız yeterli olmaktadır. Şimdi bu sistemin detaylarını inceleyelim…

Yorum Yaparak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Yorum yazarak para kazanmak isteyen birçok kişi bu sistemin gerçek olup olmadığını araştırıyor. Öncelikle yorum yap para kazan sisteminin tamamen gerçek olduğunu belirtelim. Bu sistem üzerinden günümüzde ciddi kazançlar elde edenler de mevcuttur. Peki, konu kapsamında hangi platformları inceleyeceğiz?

 • Trendyol Yorum Yap Kazan
 • Amazon
 • Google Maps
 • Telegram
 • Freelance Siteler
 • Yorum Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar

Yukarıdaki site ve uygulamalar aracılığıyla yorum yap para kazan sistemine dâhil olabilirsiniz. Elbette bazı e-ticaret şirketleri, bu iş için aracı firmalarla çalışmaktadır. Bu konuya da değineceğiz.

Öneri içerik: Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

Yorum Yaparak Para Kazanma Siteleri

Yorum yapmak, ek gelir elde etmenizin basit bir yoludur. Günlük yeteri kadar vakit ayırdığınızda çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun için yorum yaparak para kazanma sitelerini bilmeniz gerekiyor. Web siteleri, e-ticaret siteleri, uygulamalar ve freelance sistemlerine hâkim olarak kazancınızı katlayabilirsiniz.

Şimdi bu unsurları tek tek detaylı bir şekilde aktaralım…

1- Web Siteleri

Yorum Yaparak Para Kazanma
Yorum Yaparak Para Kazanma

Yorum yap para kazan sistemine dâhil olmak için web sitelerini tercih edebilirsiniz. Freelance siteler de bu grupta değerlendirilebilir, ancak onları ayrı başlıkta inceleyeceğiz. Burada forum sitelerinden bahsetmemiz doğru olacaktır.

Yorum yaparak para kazanmak için forum sitelerine öncelik verebilirsiniz. Aşağıdaki sitelerde aktif bir şekilde yer alarak açılan ilanları takip edebilir, iş bağlayabilir ve yorum başına para kazanabilirsiniz.

 • R10.net
 • Donanımhaber Forum
 • WmAraci
 • Sosyal Medya Platformları (Facebook, Twitter, Instagram)

Bu platformlar içerisinde yorum yaptırmak isteyen kişiler özel ilanlar paylaşabiliyorlar. Forum sitelerine üye olarak profilinizi oluşturabilir ve iş bağlama fırsatı yakalayabilirsiniz.

Forum sitelerinde ya da sosyal medya ilanlarında yorum başına 0,25 TL – 1,00 TL arasında kazançlar değişebiliyor. İşin kapsamında göre yorum paraları belirlenmektedir.

2- E-Ticaret Siteleri

E-ticaret siteleri aracılığıyla da yorum yaparak para kazanmak mümkündür. Ancak burada Trendyol, Amazon, N11 gibi sitelerin direkt olarak sistemi uygulamadıklarını söyleyelim. Örneğin Trendyol’da yorum yap indirim kazan gibi sistemler geçerli olabiliyor. Bu konuya daha sonra değineceğiz.

E-ticaret siteleri aracılığıyla aşağıdaki platformları kullanarak yorum yap para kazan sistemine dâhil olabilirsiniz:

 • Amazon
 • Trendyol
 • Hepsiburada
 • N11

NOT: Görev yap para kazan uygulamalarının birçoğu bu gibi e-ticaret sitelerinde yorum yapmanız için size ücret öder.

3- Yorum Yaparak Para Kazandıran Uygulamalar

Şu an için güncel olarak doğrudan yorum yapmak ve para kazanmak üzerine yapılmış bir uygulama bulunmamaktadır. Ancak dolaylı olarak yorum yaparak para kazandıran uygulamalar mevcuttur. Örneğin görev yaparak para kazanma uygulamaları bu konuda çok iyidir.

Görev yapma uygulamaları, görev başına kazanç sağlayabiliyor. Bu görevlerden birisi de elbette sosyal medya gönderilerine, e-ticaret ürünlerine ya da işletmelere olumlu yorum yapmak üzerine olabiliyor. Görev uygulamaları, yorum yaparak para kazanmak için oldukça güzel bir seçenektir. Bazı örnekleri ise şu şekildedir:

 • Startup Market
 • Telegram Grupları
 • Görev Yap Para Kazan (App)
 • Dijital Görev
 • Sende Yorum Yap Kazan

4- Freelance İşler

Son olarak freelance işlerden bahsedelim. Birçok freelance iş platformunda işverenler, olumlu yorum yapacak kişi aramaktadır. Bu sitelerde iş ilanı paylaşarak yorum yapabileceğinizi belirtebilir, süreye bağlı olarak bir iş alabilirsiniz.

Örneğin bir müşterinin e-ticaret sitesine yapacağınız 500 olumlu yorum için 250 TL ile 500 TL arasında ücret talep edebilirsiniz. Bu şekilde birden fazla iş bağlayarak aylık çok güzel rakamlar kazanabilirsiniz. Freelance olarak yorum yaparak para kazanmak için aşağıdaki platformlar tavsiye edilebilir:

 • Bionluk
 • Fiverr
 • Upwork
 • Armut
 • R10

Yorum yap para kazan sisteminin detaylarını paylaştık. Şimdi bazı platformlar özelinde bu sistemin olup olmadığını tartışalım.

İlginizi çekebilir: Oyun Oyna Para Kazan Sistemi

Trendyol’da Yorum Yaparak Para Kazanmak

Trendyol Yorum Yap Para Kazan
Trendyol Yorum Yap Para Kazan

Trendyol, yorum yap para kazan sisteminde en çok merak edilen e-ticaret platformlarının başında geliyor. Bu bakımdan Trendyol’da yorum yaparak para kazanmak mümkün mü? Bu soruyu peşinen yanıtlayalım: Hem evet, hem hayır!

Öncelikle Trendyol’un yorum yaptırarak para kazandırmak için özel bir sistemi bulunmuyor. Yani doğrudan Trendyol ile çalışabilmeniz mümkün değildir. Bu nedenle Trendyol yorum yaparak para kazanma sistemini kullanmamaktadır.

Ancak dolaylı yoldan Trendyol aracılığıyla yorum ile para kazanmak mümkündür. Özellikle Trendyol’da popüler mağazalarla iletişime geçerek bu şekilde hizmet verdiğinizi belirtebilir, bu şekilde iş bağlayabilirsiniz. Ayrıca görev siteleri ve uygulamalarında da Trendyol’da yorum yapma görevi alabiliyorsunuz.

1- Trendyol Yorum Yap 75 TL Kazan!

Yorum yaparak para kazanma dolandırıcılığına dikkat etmeniz gerekiyor! Günümüzde Trendyol yorum yap 75 TL kazan şeklinde ilanlar paylaşılabiliyor. Trendyol’un bu şekilde bir uygulaması olmamakla birlikte size gelen bu mesajlardaki linke tıklamadan silmeniz önerilmektedir.

İlginizi çekebilir: Görev Yap Para Kazan

Google Yorum Yap Para Kazan Sistemi

Trendyol benzeri olarak Google’ın da kendine ait böyle bir sistemi olmadığını belirtelim. Bu kapsamda en çok Google Maps yorum yaparak para kazanma sistemi merak ediliyor. Ancak Maps platformunda yer alan işletmeler, yukarıdaki bahsettiğimiz siteler ve uygulamalar aracılığıyla bu yorumları yaptırıyorlar.

Yani Google yorum yaparak para kazanma sağlamak için ayrıca freelance çalışmanız ya da forum – sosyal medya sitelerinden iş almanız gerekir. İlgili sitelerde ya da uygulamalarda bu yönde bir profil açarak çok kazançlı işler alabilirsiniz.

1- Google Maps Yorum Yazarak Para Kazanma

Bilindiği üzere Google Maps yorumları, işletmeler için altın değerindedir. Birçok firma, ilgili platformda kendi adlarına olumlu yorum yaptırmak için dışarıdan iş vermektedir. Bunu genel anlamda freelance siteler aracılığıyla gerçekleştirmektedirler.

Özellikle Bionluk gibi platformlarda bu yönde çok ilan görebilirsiniz. Ayrıca WmAraci, R10 gibi forum sitelerinde de bu ilanları bulabilmek mümkündür. İlgili sitelere üye olarak yorum yap para kazan sistemine katılabilirsiniz.

Amazon’da Yorum Yap Para Kazan

Amazon, işletmelerin yorum yaptırmak için tercih ettikleri başka bir platformdur. Doğrudan Amazon’da yorum yaparak para kazanmak mümkün olmasa da aşağıdaki araçlar ile ilgili platformda yorum yapıp para kazanabilirsiniz:

 • Görev Siteleri ve Uygulamaları
 • Freelance Siteler
 • Forum Siteleri
 • Sosyal Medya
 • Telegram, Facebook Grupları

Örneğin Facebook’ta yorum yap para kazan şeklinde arama yaptığınızda bu konuya dair birçok grubun olduğunu göreceksiniz. Ancak dolandırıcılık faaliyetlerine karşı dikkatli olmanız gerektiğini yeniden belirtiyoruz.

YouTube Yorum Yaz Para Kazan Sistemi

Son olarak YouTube’dan bahsedelim. Bilindiği üzere YouTube yayıncıları, videolarına gelen yorumları oldukça önemserler. Bunun nedeni, gelen yorum sayısına göre ilgili sistemdeki algoritmaların onları daha çok ön plana çıkarmasıdır.

Yani YouTube yayıncıları daha fazla para kazanmak için küçük miktarlar ödeyerek sizlere yorum yaptırıp para kazanmanızı sağlayabiliyor. Bunun için aracı site ve uygulamaları önerebiliriz. Ayrıca yayıncılarla iletişime geçerek bu şekilde bir hizmet verdiğinizi belirtebilirsiniz. YouTube yorum yaparak para kazanma sistemi bu şekildedir.

Yorum Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Yorum Yapıp Para Kazanmak
Yorum Yapıp Para Kazanmak

Yukarıda kazanca dair örnek bir rakam verdik, fakat aylık olarak ne kadar kazanabileceğinizi örnek tablo yardımıyla sizlere aktaracağız.

Yorum yaparak para kazanmak için aşağıdaki kazanç tablosunu esas alabilirsiniz:

Kazanç KaynağıBirim KazançToplam Yorum SayısıToplam Kazanç
Görev Uygulamaları0,10 TL5.000500 TL
Freelance İşler0,50 TL10.0005.000 TL
Sosyal Medya ve Forum Siteleri0,25 TL10.0002.500 TL
Diğer0,40 TL5.0002.000 TL
Yorum Yaparak Para Kazanma Kazancı

Yukarıdaki tablodaki hesaba göre ortalama rakamlar alınarak aylık 30.000 yorum yaptığınızda ortalama olarak aylık 10.000 TL kazanmak mümkündür. Elbette yorum sayısı, birim kazanç gibi faktörlere göre kazancınız daha da yükselebilecektir.

NOT: Yorum yapacağınız mail adreslerini önceden hazırlayın. Her bir yorum için farklı mail adresi kullanmanız gerekebilir.

Öneri içerik: Al Sat Yapıp Para Kazanmak

İnternette Yorum Yaparak Para Kazanma Siteleri: Telegram!

İnternette yorum yaparak para kazanma uygulamaları ve siteleri denildiğinde akla ilk olarak Telegram grupları geliyor. Bu nedenle Telegram’a ayrı bir pencere açmak istedik. Telegram’da para kazanma grupları, genel olarak yorum yap para kazan sisteminin en aktif işletildiği yerlerdir.

Bu gruplarda iş alabilir, ilgili sistemin inceliklerini öğrenebilirsiniz. İş geliştirme açısından aşağıdaki Telegram gruplarına göz atmanız önerilmektedir:

 • İnternetten Kazan – Rehber
 • Net Kazanç
 • Davet Et Kazan$
 • İlk Çıkan Güncel Para Kazanma Uygulamaları
 • Para Kazan!

Yorum Yaparak Para Kazanma Dolandırıcılığına Dikkat!

Son olarak ilgili sistemi yakından ilgilendiren bir konuya dikkat çekmek istiyoruz: Yorum yaparak para kazanma dolandırıcılığı!

Son dönemde kişilerin ekonomik zorluk yaşayarak internetten para kazanma arayışına yönelmesi, bazı kötü niyetli kişi ve kurumlar için dolandırıcılık yapmalarına neden oluyor. Diğer online para kazanma yöntemlerinde olduğu gibi yorum yap para kazan sistemindeki dolandırıcılıklara da dikkat etmelisiniz.

Dolandırılma riskini en aza indirmek için aşağıdaki unsurları uygulayın:

 • Uygulama ya da sitenin geçmişini mutlaka araştırın.
 • Freelance işlerde Bionluk, Armut gibi aracı siteleri kullanın.
 • Forum sitelerinde üye işverenleri mutlaka araştırın.
 • Size iş verecek site ya da uygulamalar hakkında (kişiler de olabilir) yorumları inceleyin.
 • Uygulamalara ya da sitelere üye olurken kişisel bilgilerinizi vermeyin.
 • Sisteme dahil olmanız için sizden kapora mahiyetinde para isteyenlerden uzak durun.

Öneri içerik: Para Kazanma Uygulamaları Nelerdir?

Sıkça Sorulan Sorular

Yorum Yap Para Kazan

Yorum yaparak para kazanmak ile ilgili sıkça sorulan sorular şu şekilde:

Yorum yazarak para kazanmak gerçek mi?

Evet, yorum yaz para kazan sistemi günümüzde gerçekten para kazandırmaktadır. Güvenilir uygulamaları, siteleri ya da kişileri bulmanız önemlidir.

Hangi sitelerden para kazanılabilir?

Günümüzde para kazanma siteleri çok fazladır. Köklü geçmişe sahip, internetten para kazandırmak için farklı alternatifler sunan ve ödeme kanıtları bulunan siteleri tercih edebilir, siz de para kazanabilirsiniz.

Bu Makaleyi Paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir