Instagram ile Para Kazanma 2022

paraci
paraci Haziran 23, 2022
Yayın Tarihi 2022/06/23 at 8:34 AM
INSTAGRAM İLE PARA KAZANMA

Instagram ile para kazanmanın birbirinden fazla yöntemi vardır. Sahip olduğunuz kitle ne kadar geniş olursa Kazancınız o kadar artacaktır. Örneğin, 100.000 takipçi kitlesine ulaşırsanız ayda en az 1000 TL kazanç elde edebilirsiniz. Instagram’da  farklı yöntemlerle para kazanmanız mümkündür.

Çeşitli reklamlar yaparak ve kendi ürünlerinizi tanıtarak kazanç sağlayabilirsiniz. Eğlenceli video ve paylaşımların yanı sıra e-ticaret sitesi haline dönüşen Instagram aracılığı ile firmalardan reklam alarak ürün pazarlayabilirsiniz. Milyonlarca kullanıcı bulunduğu için bu platform üzerinden bol kazançlar elde etmeniz mümkündür. Sosyal medya platformu olan Instagram aracılığı ile ayda en az 5.000 TL kazanmanız mümkündür.

Influencer ol para kazan

Belli bir kitleyi etkisi altına alan kişilere influencer denmektedir. Sosyal medya üzerinden belli bir kitleye erişen ve bu kitleleri başarılı bir şekilde yönlendirebilen kişiler birer influencerdir. Sosyal medyada zaman geçirmeyi seviyorsanız ve belli bir hedef kitleniz varsa; kitleniz aracılığı ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Kitleniz ile iyi anlaştığınızı fark eden markalar sizden çeşitli reklamlar yayınlamanızı isteyecektir. Söz konusu olan bu markalar ve şirketler gönderdikleri ürünleri denemenizi, bunları takipçilerinize göstermenizi ve tavsiye etmenizi istemektedirler.

Böylece yapmış olduğunuz reklamlar karşılığında yüksek ücretler talep edebilirsiniz. Paylaşım başına ücret alarak kazancınızı arttırabilirsiniz. Tabii ki firmalar ile uzun vadeli anlaşmalar yapmak sizler için daha iyi olacaktır. Reklamlarda başarılı olduğunuz takdirde birbirinden farklı markalar sizlerle işbirliği içerisinde olmaya çalışacaktır. Böylelikle çok daha firma ile anlaşarak Instagram’dan para kazanabilirsiniz.

Satış ortaklığı yöntemi ile para kazanın

Instagram’dan nasıl para kazanırım diye düşünüyorsanız satış ortaklığı yolu ile para kazanmanız mümkündür. Instagram’dan para kazanma yöntemlerinde ilk sıralarda yer alan satış ortaklığı son zamanlarda çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Trendyol affiliate sistemi ile birlikte oluşturduğunuz koleksiyon ve ürün linkleri ile kazanç elde etmeniz mümkündür. Bu sisteme katılabilmek için en az 10.000 tane takipçi hesabınızı takip ediyor olmalıdır. Çünkü Instagram’daki storylerde link paylaşabilmek için 10.000 kişilik bir kitleye ihtiyaç vardır. Aynı zamanda yalnızca Trendyol değil birbirinden farklı firmanın programı olduğu için şirketlere başvuruda bulunarak satış ortaklığı sunabilir ve çok daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Instagram üzerinden kazanç elde etmenin en kolay yöntemi budur.

Instagram’da ürün satışı yaparak para kazanın

Bir başkasının ürünlerini satarak nasıl kazanç elde edebileceğinizi anlatmıştık. Şimdi sizlerle birlikte kendi ürününüzü sattığınız zaman nasıl bir kazanç elde edeceğinizden bahsedeceğiz. Burada en önemli etken tercih ettiğiniz ürünlerdir. Kitlenizin favori ürünlerini belirleyerek kendi ürünlerinizi satmaya başlarsanız daha çok kazanç elde edebilirsiniz. Son zamanlarda butiklerin ve ürün satıcılarının arttığını kolaylıkla gözlemleyebilirsiniz. Bu butik ve satıcıların çoğu süreci iyi yönettikleri zaman çok güzel paralar kazanabiliyor. Fakat herkes aynı şekilde para kazanamayabiliyor. Ürünlerinizin reklamını yaptıktan sonra gelen taleplere göre satışa sunmalısınız. Düzenli bir şekilde paylaşım yaparak video düzenlerseniz, müşteri memnuniyetini sağlayabilirsiniz. Böylece Instagram üzerinden sizler de kendi ürünlerinizi satışa sunarak kolay yoldan kazanç elde edebilirsiniz. Instagram sizlere bu yönden çok yararlı olacağı için aktif bir şekilde paylaşım yapmaya devam etmelisiniz.

Instagram’da hesap alıp satarak kazanç elde edin

Evet, yanlış duymadınız Instagram üzerinden hesap alıp satarak kazanç elde edebilirsiniz. Neredeyse tüm firmaların sosyal medya hesaplarına ihtiyacı olmaktadır. Fenomen olmak isteyen bu markalar çok takipçisi bulunan hesapları satın almaktadır. Siz de Instagram’da hesap açıp takipçi elde ederseniz hesaplarınızı satın almak isteyen kişilere satabilirsiniz. Veya siz Instagram hesapları satın alarak üstüne kar koyup başka birilerine satabilirsiniz.

Tabii ki hesapları satın almak yerine kendiniz de hesap büyütebilirsiniz. İlgi çekici paylaşımlar yaparak hesaplarınızı çok kısa süre içerisinde büyütebilirsiniz. İyi bir hedef kitleye eriştiğiniz zaman açtığınız Instagram hesaplarını işletmelere veya başka kişilere satarak çok güzel gelirler elde edebilirsiniz. Alacağınız miktar hesabın kitlesine ve kalitesine göre farklılık gösterecektir. 10.000 takipçili bir hesabı satarak 1500 ila 2.000 TL arası bir kazanç elde edebilirsiniz.

İnstagramdan ne kadar kazanabilirim

Instagram üzerinden kazanç elde edebileceğiniz yöntemleri belirlediğimize göre şimdi de bu yöntemler ile ortalama ne kadar kazanç elde edebileceğinizi açıklayalım. Reklam yaptığınız zaman anlaşmalara göre düzenli bir şekilde gelir elde etme imkanınız vardır. Anlaştığınız markalar ile 3-4 aylık bir çalışma yaptığınız zaman markalar direkt sizleri tercih edecektir. 100.000 takipçili bir Instagram hesabına sahipseniz ve haftada markalar için en az 3 paylaşım yapıyorsanız takipçi kitlenizin ilgi alanlarına göre kendi fiyatlarınızı belirleyebilirsiniz.

Genellikle markalar bir paylaşım için 200-300 TL civarında ücret ödemektedir. Böylelikle aylık en az 2000 TL kazanç elde edebilirsiniz. Tabii ki aynı takipçi sayıları ile daha fazla kazanan kişiler de mümkündür. Hesabın etkileşimi ve markaların talebine göre fiyat devamlı değişebilmektedir. Instagram’daki kazanç yöntemlerini uygulayarak düzenli bir şekilde paylaşım yaptığınız zaman ve bu yöntemlerin en az ikisini uyguladığınız zaman Instagram üzerinden aylık en az 5000 TL kazanç elde edebilmeniz mümkündür.

Instagram ile Para Kazanma fikirlerini sizlerle paylaştık siz de Instagram ile Para Kazanma üzerine düşüncelerinizi yorumlarda belirmeyi unutmayın. Paraci.net sizler için İnternetten Para Kazanma fikirlerini sunmaya devam ediyor bizi takipte kalın.

Bu Makaleyi Paylaş
1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir